КиївЕСКО планомірно виконує свої договірні обов'язки

КиївЕСКО планомірно виконує свої договірні обов’язки

ЕСКО-механізм вже давно та стійко зарекомендував себе як найвигідніший та найзручніший метод вирішення багатьох проблем з опаленням та сплатою за енергоресурси. Одним з останніх досягнень стало завершення компанією “КиївЕСКО” монтажних робіт у Дрогобицькій школі №1 на Львівщині.

В Україні протягом останніх п’яти років використовується декілька механізмів, направлених на зменшення споживання традиційних енергоресурсів. Насамперед, це:

  • альтернативна енергетика;
  • “теплі” кредити;
  • енергосервіс;
  • енергоменеджмент тощо.

Всі ці методи відповідають своєму призначенню та допомагають створювати нормальні умови перебування людей у приміщеннях. Кожен з них має свої переваги та недоліки. Кожен має свої “точки прикладання”, де їх позитивні якості проявляються в найбільшій мірі.

Перед замовником у будь-якій ситуації завжди постає питання наявності “вільних” коштів для проведення будь-яких заходів з метою покращення умов у приміщеннях. І у більшості з них цих коштів немає або недостатньо для проведення комплексу необхідних робіт. А якщо замовником є сфера освіти або медицини, то “фінансове” питання напряму б’є не тільки по місцевому бюджету, а й по здоров’ю дітей та пацієнтів.

Напрочуд зручним та ефективним саме у цій ситуації виявився ЕСКО-механізм. Його використання взагалі не пов’язане з початковим підвищеним вкладенням бюджетних грошей в першочергові енергоефективні заходи. Всю фінансове навантаження бере на себе приватний інвестор, який встановлює на об’єкті необхідне обладнання та проводить необхідні роботи. Наразі повертає інвестор свої вкладення виключно за рахунок отриманої економії.

Протягом декількох років цей механізм успішно реалізовується майже в усіх областях України. По такому ж стандартному шляху пройшли нещодавно декілька шкіл та міська поліклініка міста Дрогобич Львівської області, уклавни енергосервісні контракти з компанією “КиївЕСКО”, членом Української асоціації Енергосервісних компаній. Декілька закладів вже цієї весни почали отримувати економію енергії. А нещодавно до них підключилась ще одна дрогобицька школа. 26 квітня 2019 компанія “КиївЕСКО” завершила монтажні роботи в школі №1, виконуючи свої обов’язки по ЕСКО-договору. Вже влітку почнеться впровадження енергосервісних заходів, щоб з початку нового опалювального сезону розпочати економію електроенергії.

Ще далі пішов дитячий навчальний заклад Львівщини – дитсадок “Калинка”. Для більш повноцінного та ефективного використання переваг енергосервісу договір з компанією “КиївЕСКО” був укладений з використанням моделі поглибленого партнерства. Це означає, що частину довгоокупних заходів, рекомендованих при проведенні енергоаудиту, бере на себе місцевий бюджет. Вони економічно неприйнятні для ЕСКО-компанії, але необхідні для підсилення ефекту економії. ЕСКО-компанія виконуватиме більш традиційні види робіт. А в сукупності поєднання зусиль підвищить ефективність проведених заходів та пришвидшить створення нормативних умов перебування діток у садочку з одночасним зменшення витрат на оплату теплоносіїв.

Leave a Reply