Енергетична сертифікація - крок до підвищення енергоефективності будівель

Енергетична сертифікація, ЕСКО, “теплі” кредити – кроки до підвищення енергоефективності будівель

З середини 2018 року в Україні діє розроблений Держенергоефективності та прийнятий Верховною Радою Закон “Про енергетичну ефективність будівель” № 2118-VIII. Кінцевою метою його застосування є забезпечення належних умов проживання або перебування людей у будівлях.

З 1 липня 2019 сертифікація енергоефективності стане обов’язковою для низки типів будівель, перелік яких указаний в цьому Законі.
До цього терміну сертифікація відбувається виключно на добровільних засадах, але багато установ та організацій вже скористалися можливістю проаналізувати стан своїх будівель. Так, за даними Держенергоефективності, за період із вересня 2018 р. по квітень 2019 сертифіковано вже 126 об’єктів, зокрема:
42 житлові будинки;
34 навчальні заклади;
31 громадська будівля;
17 закладів охорони здоров’я;
2 дитячі садочки.

Враховуючи не тільки норму закону, а й об’єктивну необхідність економії енергоресурсів, все більше організацій включаються в процес отримання енергетичного сертифікату. У квітні кількість наданих до Держенергоефективності сертифікатів більш, ніж удвічі перевищила кількість березневих.

Проведений енергоаудит дозволяє керівникам установ і організацій не тільки отримати повну та об’єктивну інформацію про стан будівель, а й визначитися з переліком заходів, які необхідні для підвищення їх енергоефективності. Енергоаудит визначає клас енергоефективності та аналізує обсяг поточних енерговитрат. Більшість організацій витрачає зайві кошти на оплату теплової та електроенергії, не забезпечуючи при цьому нормативних умов перебування людей у приміщеннях установ. Енергоаудит дозволяє визначитися, що треба зробити, щоб досягти ефективного використання ресурсів, економлячи як енергію, так і кошти на її оплату.

Після отримання рекомендацій щодо підвищення енергоефективності будівель установи зможуть скористатися будь-яким способом їх втілення. На сьогоднішній день існує певна кількість механізмів, які дозволяють реалізувати заходи з термомодернізації. Зокрема, практика 2016-2019 років довела, що одним з найвигідніших для бюджетних установ є енергосервіс. Підписання ЕСКО-контрактів дозволяє в перший же рік отримати економію енергоресурсів та нормальні умови перебування людей у приміщеннях без початкових вкладень з бюджету, лише завдяки приватним інвестиціям. Окрім ЕСКО-механізму, ефективними також є енергоменеджмент, “теплі” кредити, які підтримуються державними та місцевими програмами, та інші способи.

Leave a Reply