Харків підключається до процесу впровадження енергосервісу

Харків підключається до процесу впровадження енергосервісу

На сьогодні вже 18 регіонів України активно використовують енергосервіс для модернізації будівель бюджетної сфери, переважно дитячих закладів освіти.

За даними Держенергоефективності в країні укладено понад 310 ЕСКО-контрактів вартістю більше 350 млн. гривень. Багато шкіл та дитячих садочків вже в минулих опалювальних сезонах відчули на собі переваги енергосервісу. Переважна більшість проведених заходів стосувалась модернізації системи опалення.

ЕСКО-контракти, які запрацювали в країні ще з 2016 року, надали змогу переконатися в напрочуд ефективній системі створення комфортних умов перебування в приміщеннях при нульових витратах з міських бюджетів. Всі початкові інвестиції для встановлення нового обладнання бере на себе ЕСКО-інвестор, який повертає вкладення протягом дії договору виключно із сум отриманої економії. По закінченню терміну договору обладнання залишається у власності замовника енергосервісу, а отримана економія – у його розпорядженні.

В 2019 році виконавчий комітет Харківської міської ради прийняв рішення також приєднатися до процесу використання ЕСКО-механізму. 10 квітня ним було прийняте рішення № 241 “Про запровадження закупівлі енергосервісу та затвердження базових річних рівнів споживання паливно-енергетичних ресурсів та житлово-комунальних послуг для об’єктів енергосервісу”. Згідно йому буде проведена підготовка до закупівлі енергосервісу у 5 дитячих навчальних закладах Слобідського району міста:

  • Харківська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 44 (вул. Костичева, 2 літ. “А-1-3″);
  • Харківська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 68 (вул. Зернова, 12 літ. “А-2-4″);
  • Харківська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 91 (проїзд Садовий, 18-Б літ. “А-2-4″);
  • Харківська гімназія № 46 ім. М.В. Ломоносова (вул. Державінська, 4-А літ. “Б-3″);
  • Харківська гімназія № 82 (просп. Героїв Сталінграда, 171-Б літ. “Б-2-4″).

За словами Дмитра Гармаша, заступника директора Департаменту економіки та комунального майна, діюча в місті централізована система теплопостачання не дає можливості бюджетним будівлям в автоматичному режимі регулювати подачу тепла. Енергосервіс цю проблему вирішує.

Тож незабаром місто в рамках пілотного проекту має оголосити тендери щодо закупівлі енергосервісу та встановлення індивідуальних теплових пунктів в зазначених закладах освіти. Територіальна громада Харкова отримає теплі шкільні приміщення, а міський бюджет зекономить кошти для подальшого використання їх на інші соціально важливі цілі.

Leave a Reply