Проектуються системи опалення за ЕСКО-контрактами

Енергосервіс в Одесі та Києві

Проектуються системи опалення за ЕСКО-контрактами

Компанія “КиївЕСКО” активно займається проектуванням систем опалення енергосервісних об’єктів Києва та Одеси.

Столична компанія “КиївЕСКО”, член Української асоціації Енергосервісних компаній, розпочала роботи з проектування 2-х будівель Державної служби статистики України.

В першій половині квітня 2019 були укладені енергосервісні контракти стосовно модернізації системи опалення двох об’єктів: будівель Головного управління регіональної статистики та апарату Держстату. Умовами договорів в обох будівлях передбачено встановлення індивідуальних теплових пунктів, завдяки чому з’явиться можливість забезпечити скорочення споживання та витрат на теплову енергію до 50% в одній та до 30% в другій.

Наразі розпочалось проектування систем, створення проектної документації та підготовка до початку монтажних робіт. Завершитися ці процеси повинні до 4 кварталу. А з початку нового опалювального сезону вже будуть проводитися енергосервісні заходи для економії енергоресурсів.

На крок вперед йдуть роботи в Одесі. “Готуй сани влітку, а віз зимою”. Одеса дуже відповідально підійшла до проблеми створення нормативних умов у приміщеннях дитячих навчальних закладів. У 2018 році міською радою було прийнято декілька важливих рішень стосовно закупівлі енергосервісу для дитячих закладів освіти. Початок 2019 додав до цього переліку ще 17 об’єктів. Частина будівель буде модернізовуватись за традиційним ЕСКО-механізмом. ЕСКО-інвестор проводить модернізацію системи опалення з встановленням індивідуального теплового пункту (ІТП). Частина об’єктів застосуватиме модель поглибленого партнерства, при якій частина необхідних робіт виконуватиметься замовником самостійно, без участі ЕСКО-компанії. Але сумарний ефект від такого поєднання зусиль виявляється більшим, ніж від кожного виду робіт, виконаного окремо.

Поки частина населення країни буде насолоджуватися теплим сонцем та свіжим повітрям одеських пляжів, компанія “КиївЕСКО” вже завершила проектні роботи для 7 шкіл міста та переходить до етапу комплектування обладнання та початку монтажних робіт. Через кілька років Одеса таки повинна стати теплим містом в самому прямому значенні цього слова!

Leave a Reply