Розпочалось виконання проекту Twinning "Розвиток відновлюваної енергетики в Україні"

Розпочалось виконання проекту Twinning “Розвиток відновлюваної енергетики в Україні”

Підготовчий етап до початку співпраці Австрійсько-італійського консорціуму і Держенергоефективності завершився урочистим відкриттям 20 травня 2019 проекту Twinning “Розвиток відновлюваної енергетики в Україні”.

Попередні місяці відзначились проведенням низки робочих зустрічей керівництва Держенергоефективності з експертами профільних служб Австрії та Італії. В ході їх проведення були визначені ключові напрямки проекту, які тепер почнуть втілюватися в конкретні рішення та дії.

Найголовніше – створення цілісного та дієвого законодавчого підґрунтя, приведення українського законодавства у відповідність до європейського, до положень Директиви ЄС про відновлювані джерела енергії. Досвід європейських країн, зокрема, Австрії, стосовно збільшення частки відновлюваних джерел енергії і стимулювання “зелених” інвестицій повинен допомогти реалізувати урядовий план дій у сфері відновлюваної енергетики. Буде розроблена методологія збору даних та покращена організація звітування. Також планується підготовка низки рекомендацій, спрямованих на зменшення існуючих регуляторних та нерегуляторних бар’єрів у секторі ВДЕ, які пов’язані з доступністю інформації для широкого загалу. У ході проекту буде організовано декілька відкритих семінарів та заходів для зацікавлених сторін.

Україні потрібен європейський досвід, технології та інновації у сфері ВДЕ. Австрія поставила перед собою мету отримувати у 2030 році 100% енергії з відновлюваних джерел. Директива ЄС з відновлюваної енергетики встановлює як мінімум 32% всієї енергії в ЄС до 2030 року виробляти із відновлюваних джерел. “Енергетична стратегія України до 2035 року” має цільовий показник – 25% енергії з відновлюваних джерел. Перші кроки вже зроблені. Протягом останніх 5 років у відновлювану енергетику України вже інвестовано близько 2,5 мільярдів євро. Проект Twinning “Розвиток відновлюваної енергетики в Україні” стимулюватиме подальше інвестування у сферу ВДЕ.

Leave a Reply