Енергосервіс для об'єднаних територіальних громад: наступний крок до енергоефективності

Енергосервіс для об’єднаних територіальних громад: наступний крок до енергоефективності

Створення нормативних умов перебування людей у приміщеннях, ефективне використання енергоресурсів та досягнення значної економії бюджетних та громадських коштів при сплаті за енергоресурси – ось одна з основних задач, що постали перед українським суспільством в останні роки.

Вирішенню цієї задачі була присвячена діяльність Держенергоефективності, багатьох міжнародних організацій, бізнесу та громадськості країни. В останні роки до цього процесу активно підключились об’єднані територіальні громади. Проведений навесні цього року V Форум енергоефективного партнерства показав, наскільки тема енергоефективності є значущою в українському суспільстві. До співпраці з Держенергоефективності підключились 16 областей України. Агентством були підписані Меморандуми про партнерство з 40 ОТГ. З них 70 % складають сільські, а 30 % - міські громади, в яких проживає майже 1 млн. осіб. В половині ОТГ налічується майже 700 бюджетних установ.

Для успішного втілення поставлених перед суспільством задач дуже важливим є обізнаність у питаннях енергоефективного використання ресурсів. Два роки тому Держенергоефективності за підтримки Представництва Фонду ім. Ф. Еберта в Україні проводило цикл інформаційно-роз’яснювальних семінарів для бюджетних організацій в обласних центрах. Минулого року була проведена низка семінарів “Нові інструменти підвищення енергоефективності в багатоквартирних будинках”, присвячена впровадженню енергоефективних механізмів в житловому секторі, а також семінари для представників профільних міністерств та служб. Цього року цільовою аудиторією стануть представники об’єднаних територіальних громад.

Протягом літніх місяців Держенергоефективності спільно з Представництвом Фонду ім. Ф. Еберта в Україні та за підтримки облдержадміністрацій буде проведено 10 семінарів для ОТГ та РДА країни. Перший семінар інформаційної кампанії вже відбувся 29 травня в рамках заходу Черкаської РДА. До підвищення енергоефективності громадських будівель в області долучається Великохутірська сільська ОТГ.

Наступний семінар відбудеться 07 червня 2019 для ОТГ Тернопільщини.

Leave a Reply