Розпочалась інформаційно-роз'яснювальна кампанія, присвячена впровадженню ЕСКО-механізму в ОТГ

ЕСКО-семінар на Тернопільщині

Розпочалась інформаційно-роз’яснювальна кампанія, присвячена впровадженню ЕСКО-механізму в ОТГ

7 червня 2019 Тернопільщина прийняла естафету проведення інформаційних семінарів, присвячених знайомству з ЕСКО-механізмом.

Протягом літніх місяців Держенергоефективності спільно з Представництвом Фонду ім. Ф. Еберта в Україні та за підтримки обласних державних адміністрацій буде проведено 10 семінарів, що стосуються використанню різних механізмів підвищення енергоефективності громадських будівель. Цього року цільовою аудиторією стали представники об’єднаних територіальних громад країни.

Сотні бюджетних установ як у міській зоні, так і у сільській місцевості мають у своєму використанні будівлі з невиправдано завищеним використанням енергоресурсів. При цьому в більшості з них не витримуються нормативні температурні показники, у приміщеннях зимою холодно та незатишно. А в квитанціях на сплату комунальних платежів стоять величезні суми.

Саме пошуку шляхів подолання такої ситуації і присвячені семінари з енергоефективності, в яких приймають участь експерти галузі та представники ЕСКО-інвесторів, що мають у своєму портфелі багато успішно реалізованих проектів.

Тернопільщина найактивніше за всіх долучилась до підвищення енергоефективності. Десять об’єднаних територіальних громад, найбільша кількість серед інших областей України, виявили намір запроваджувати механізми енергоефективності для зменшення споживання ресурсів та покращення умов перебування в приміщеннях людей:

 • Байковецька сільська ОТГ;
 • Борсуківська сільська ОТГ;
 • Великогаївська сільська ОТГ;
 • Іванівська сільська ОТГ;
 • Зборівська міська ОТГ;
 • Коцюбинська сільська ОТГ;
 • Лановецька міська ОТГ;
 • Мельнице-Подільська селищна ОТГ;
 • Скалатська міська ОТГ;
 • Шумська міська ОТГ.

Тематика семінару охоплює як методологію дії декількох механізмів підвищення енергоефективності, так і різні точки їх прикладання.

Перша частина присвячена енергоефективності в житловій сфері. Представники Держенергоефективності познайомили присутніх з умовами та особливостями Державної програми “теплих” кредитів, а представники місцевої влади навели приклади співфінансування “теплих” кредитів, показавши економічний ефект синергії державної та місцевої підтримки населення в утепленні житлових будинків.

Друга частина семінару присвячена використанню механізму енергосервісу (ЕСКО) для підвищення енергоефективності об’єктів соціальної сфери.

Радник Голови Держенергоефективності, експерт ГС “Муніципальна енергія” Олексій Корчміт розповів про правові засади ЕСКО-механізму, його можливості та переваги для розпорядників бюджетних коштів та бізнесу. Були представлені різні ЕСКО-моделі:

 • традиційна;
 • модель поглибленого партнерства;
 • ЕСКО + енергоменджмент.

Більш розширену інформацію про енергоменеджмент слухачі отримали від представників Держенергоефективності, які надали методичні рекомендації ДАЕЕ щодо впровадження енергоменеджменту, розкрили переваги щоденного енергомоніторингу та варіанти розподілу та використання коштів, заощаджених від енергоменеджменту, для реінвестицій в енергоефективність бюджетних установ.

Проведений семінар допоможе об’єднаним територіальним громадам вибрати свій, найбільш підходящий для конкретних умов метод підвищення енергоефективності будівель для створення нормальних умов перебування людей у приміщеннях.

Leave a Reply