Північ України долучається до енергосервісу

Інформаційний семінар в Сумській області

Північ України долучається до енергосервісу

В Україні продовжується інформаційно-роз’яснювальна кампанія, що стосується впровадження енергосервісу в об’єднаних територіальних громадах.

14 червня 2019 на Сумщині пройшов черговий семінар, присвячений застосуванню ЕСКО-механізму в ОТГ. Захід був організований Держенергоефективності спільно з Представництвом Фонду ім. Ф. Еберта в Україні та за підтримки Сумської обласної держадміністрації.

  • Що таке енергосервіс і які переваги він надає громадським установам?
  • Як реалізується державна законодавча та організаційна підтримка ЕСКО?
  • Чи можна застосувати ЕСКО для житлового фонду?
  • Які є паралельні засоби підвищення енергоефективності?

На всі ці та багато інших питань відповідали представники Держенергоефективності України, експерти з енергосервісу та керівники провідних ЕСКО-компаній України.

Держенергоефективності вже декілька років активно займається впровадженням енергосервісу. Найголовніший його вклад – законодавчі ініціативи, що сприяють застосуванню цього механізму та роблять його напрочуд ефективним для багатьох сфер. З правовими засадами ЕСКО-механізму, його можливостями для розпорядників бюджетних коштів та бізнесу присутніх ознайомив Радник Голови Держенергоефективності, експерт ГС “Муніципальна енергія” Олексій Корчміт.

ЕСКО вже довго та з відмінними результатами використовується в країні для підвищення енергоефективності різних типів будівель, як громадських, так і житлових. Олексій Корчміт надав оглядову інформацію щодо застосування ЕСКО з 2016 року, окресливши реалії та перспективи поточного 2019, а також розповів про особливості нових моделей його використання: “поглиблене партнерство” та “ЕСКО-Енергоменджмент”.

Його слова були підкріплені представниками ведучих ЕСКО-компаній. Вони навели приклади успішних ЕСКО-проектів, які вже кілька років реалізовуються в різних куточках країни. Були озвучені цифри перевищення фактичної економії енергоресурсів над очікуваною та перспективи інвестиційних вкладень протягом 2019 року.

На семінарі знайшли своє відображення також і інші методи підвищення енергоефективності, які використовуються в країні паралельно з енергосервісом. Державній програмі “теплих кредитів”, обсягам її фінансування у 2019 році та наступних роках, дієвим стимулам для збільшення попиту на утеплення житла приділив увагу у своєму виступі представник Держенергоефективності Роман Палагусинець. А представники облдержадміністрації та інших місцевих організацій розповіли про вже існуючу практику у сфері співфінансування “теплих кредитів”, місцеву програму співфінансування та той економічний ефект, що дає синергія державної та місцевої підтримки в утепленні.

Семінар на Сумщині розширює географію впровадження найбільш ефективного механізму зменшення споживання енергоресурсів та відкриває можливості його застосування як в містах, так і в сільській місцевості. Краснопільська селищна ОТГ та Тростянецька міська ОТГ першими розпочнуть підвищувати енергоефективність громадських будівель, покращуючи умови перебування в них людей та зменшуючи витрати на енергоресурси.

Leave a Reply