Збільшено обсяги програми "теплих кредитів"

Збільшено обсяги програми “теплих кредитів”

З 2014 року в Україні діє державна програма “теплих кредитів”.

Протягом кількох років нею скористались майже 4 тисячі ОСББ. За даними Держенергоефективності за цією програмою ОСББ отримали майже 980 млн. гривень. Програма 2019 року передбачала відшкодування частки цих кредитів у розмірі 400 млн. гривень.

Попит на участь у програмі зростає, все більше ОСББ розраховують на державну підтримку для утеплення житла. Враховуючи це, Урядом країни було прийняте рішення щодо додаткового виділення у 2019 році 380,6 млн. гривень на програму “теплі кредити” для ОСББ.

На виконання окремого доручення Уряду Держенергоефективності спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України були розроблені відповідні проекти актів щодо збільшення фінансування програми. Завдяки цьому ще понад 230 тисяч сімей у цьому році зможуть скористатися можливістю утеплити своє житло за підтримки держави.

Які переваги мають ОСББ від користування “теплими кредитами”?

  1. В залежності від кількості сімей-субсидіантів у будинку ОСББ отримують від 40% до 70% відшкодування суми кредиту.
  2. Паралельно з державною та в доповнення до неї працює 140 муніципальних програм, які забезпечують від 10% до 30% співфінансування енергозберігаючих заходів.

Це дозволяє співвласникам багатоповерхових будинків, виконавши необхідні енергоефективні заходи, отримати комфортні умови перебування в оселях, зменшивши при цьому рахунки за комунальні послуги. Що автоматично підвищує рівень життя за рахунок отриманої економії.

Leave a Reply