ЕСКО-Енергоменеджмент:

Київ готується випробовувати нову модель комплексної термомодернізації

ЕСКО-Енергоменеджмент: Київ готується випробовувати нову модель комплексної термомодернізації

Протягом останнього десятиліття в Україні ведеться активний пошук шляхів підвищення енергоефективності будівель.

З 2016 року одним з найуживаніших став ЕСКО-механізм. Першим почало його застосування селище Саврань Одеської області. Традиційна модель енергосервісу почала використовуватись в різних куточках країни та принесла дієвий результат в багатьох бюджетних закладах. Особливо активно до його використання залучилися дитячі заклади освіти: школи та дитячі садочки.

З 2018 ЕСКО-механізм розширив засоби своєї дії. Наряду з традиційною, місцева влада почала виділяти бюджетні кошти на співфінансування частини енергосервісних заходів. Частину робіт виконувала ЕСКО-компанія. Найчастіше це було встановлення індивідуального теплового пункту з автоматичним регулювання подачі тепла в залежності від погодних умов. Інша частина робіт (утеплення горищ, заміна застарілих вікон та дверей на енергоефективні та інші) виконувалась замовником самостійно за рахунок місцевого бюджету. Ця модель поглибленого партнерства збільшила абсолютні показники економії порівняно з ефективністю окремих робіт.

І ось тепер Київська міська влада розглядає можливість використання ще однієї моделі: ЕСКО-Енергоменеджмент. Енергоменеджмент, зокрема одна з його складових, енергомоніторинг, вже деякий час використовується в бюджетних закладах України. Але головною проблемою у цьому напрямку є людський фактор, питання професійної компетенції під час виконання та після завершення робіт. Є потреба у вирішенні питання фінансового зацікавлення кваліфікованого персоналу.

Київ зацікавленй в досягненні максимального ефекту від проведення робіт з комплексної термомодернізації будівель бюджетної сфери. Впровадження моделі ЕСКО-енергоменеджменту – один з перспективних методів для досягнення цієї мети. На сьогоднішній день вже визначені 9 потенційних міських об’єктів для застосування такого механізму. Ще в червні під час засідання круглого столу “Перспективи нової моделі енергосервісу “ЕСКО-Енергоменеджмент” директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Дмитро Науменко говорив про необхідність розробки методики затвердження базового рівня споживання та шляхів розподілу зекономлених коштів під час управління об’єктами. Завдяки тому, що бізнес на початковому етапі інвестує власні кошти, він зацікавлений у фаховому управлінні.

Україна продовжуватиме пошуки нових шляхів підвищення енергоефективності будівель. Окремі ідеї вже чекають на обговорення і випробування. ЕСКО-механізм продовжує розвиватись та набувати додаткових переваг з метою покращення умов перебування людей у будівлях.

Leave a Reply