Проект Twinning "Розвиток відновлюваної енергетики України": завдання чергового етапу

Проект Twinning “Розвиток відновлюваної енергетики України”: завдання чергового етапу

Відбулося 2-е засідання Наглядової ради Проекту Twinning “Розвиток відновлюваної енергетики України”, на якому були окреслені пріоритетні напрямки роботи на наступні 3 місяці.

Підготовка Проекту розпочалась ще на початку 2019. Була проведена низка робочих зустрічей Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з керівником напряму міжнародної співпраці Державного регулятору ринку електроенергії та газу в Австрії “E-Control” Дітмаром Преінсторфером, на яких обговорювалися можливості залучення досвіду Австрії та Італії для виконання основних цілей проекту: стимулювання розвитку відновлюваної енергетики та приведення українського законодавства до норм ЄС у цій сфері. Після урочистого відкриття 20 травня 2019 проекту Twinning “Розвиток відновлюваної енергетики в Україні” розпочалася робота над його виконанням.

На цьому тижні Голова Держенергоефективності Сергій Савчук зустрівся з австрійськими та італійськими партнерами для обговорення поточного стану співпраці, а також визначення пріоритетів на наступний квартал.

В перші місяці експерти профільних відомств Австрії та Італії разом із фахівцями Держенергоефективності розпочали ґрунтовний аналіз процесу імплементації 28-ї Директиви ЄС щодо розвитку “чистої” енергетики та виконання Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року. Також іноземними фахівцями була проведена низка семінарів за участю представників Комітету ВРУ ПЕК, Міненерговугілля, Укренерго, профільних асоціацій, наукових установ та міжнародних організацій, під час яких роз’яснювалось нове законодавство ЄС у відновлюваній енергетиці та особливості розроблення інтегрованих планів дій з енергетики та клімату до 2030 року.

На наступні три місяці планується зосередити увагу на завданнях, пов’язаних з законодавством, зокрема:

  • удосконаленні законопроекту щодо розвитку сфери виробництва та використання рідкого біопалива;
  • розробці вторинного законодавства щодо налагодження системи обліку частки біопалива в загальному обсязі продажу палива.

Також одним із завдань проекту на найближчі три місяці стане запровадження системи видачі гарантії походження енергії, виробленої з відновлюваних джерел.

Незважаючи на багаторічний досвід використання альтернативних джерел енергії, в Україні й досі є потреба у підвищення обізнаності суспільства щодо переваг використання ВДЕ. Тому це питання також залишається актуальним в рамках проекту Twinning “Розвиток відновлюваної енергетики України”.

Leave a Reply