ЕСКО-механізм та підтримка ОТГ:

Семінар на Луганщині

ЕСКО-механізм та підтримка ОТГ:

12 липня 2019 представники ОТГ Луганщини ознайомилися з механізмами зменшення енерговитрат та підтримки територіальних громад у питаннях енергоефективності.

Черговий семінар, організований Держенергоефективності за підтримки Регіонального представництва Фонду ім. Ф. Еберта в Україні, відбувся в Сєвєродонецьку.

Луганщина вже почала підготовку до використання можливостей енергосервісу. В області вже визначено 480 потенційних ЕСКО-об’єктів та оголошено 10 ЕСКО-тендерів для будівель освіти м. Сєвєродонецьк. По всім тендерам вже визначено переможців, відбувається процес затвердження істотних умов міською радою.

Радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт ознайомив учасників семінару з різними моделями енергосервісу, які активно використовуються в усіх регіонах країни:

  • класична;
  • поглиблене ЕСКО-партнерство;
  • ЕСКО + енергоменеджмент.

Кожна з них має свої особливості. В рамках класичної моделі ЕСКО-компанія бере на себе виконання окремих видів енергоефективних робіт з коротким терміном окупності. Найчастіше це – модернізація системи опалення з встановленням індивідуального теплового пункту з системою автоматичного погодного регулювання. Модель поглибленого партнерства дозволяє досягти більш високих показників економії завдяки додатковим заходам, що проводяться замовником енергосервісу самостійно. З 2019 року почала поширюватися ще одна комбінована модель, “ЕСКО+енергоменеджмент”, яка поєднує в собі переваги ЕСКО та моніторингу витрат енергії. До речі, в рамках 10 проектів, що готуються на Луганщині, буде використано всі 3 моделі енергосервісу.

Луганська область активно використовує не тільки ЕСКО-механізм для підвищення енергоефективності. Також затребуваними є програми “теплих кредитів”, особливо в житловому секторі. Про значимість цього механізму розповідав начальник Управління сфери енергоефективності та енергозбереження Держенергоефективності Роман Палагусинець. Завдяки поєднанню підтримки держави та місцевої влади люди можуть заощаджувати до 80% коштів при утепленні своїх осель. Тому сьогодні цими програмами вже скористались у містах Кремінна та Лисичанськ, а також у 5 районах та 8 селах області. Нещодавно до використання “теплих кредитів” підключилась Новопсковська селищна ОТГ.

Проведений захід покликаний поширити набутий досвід у сфері енергоефективності серед територіальних громад області. Це дозволить їм досягти значної економії енергоресурсів та бюджету, підвищуючи при цьому рівень добробуту жителів.

Leave a Reply