Сєвєродонецьк починає використання моделі "ЕСКО-енергоменеджмент"

Затверджені істотні умови трьох енергосервісних договорів

Сєвєродонецьк починає використання моделі “ЕСКО-енергоменеджмент”

26 липня 2019 сесія Сєвєродонецької міської ради затверджує істотні умови трьох енергосервісних договорів.

Весна для Сєвєродонецька ознаменувалась проведенням тендерів стосовно закупівлі енергосервісу для десяти об’єктів освіти. 05 березня 2019 року рішенням виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради “Про визначення об’єктів енергосервісу та затвердження базових рівнів споживання теплової енергії” №240 був сформований перелік дитячих навчальних закладів, що цього року повинні розпочати модернізацію будівель. Метою її проведення є скорочення рівня споживання теплової енергії з одночасним створенням нормативних умов перебування в приміщеннях дітей та педагогічного колективу.

Між Сєвєродонецькою міською радою Луганської області та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні свого часу був підписаний Меморандум про партнерство, керуючись яким вже розпочався процес активної підготовки до впровадження енергоефективних закладів: 26 липня 2019 шістдесят шоста (позачергова) сесія Сєвєродонецької міської ради рішенням № 3818 затверджує істотні умови енергосервісних договорів. Трьома першими установами стали:

  • середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15
    (93400, Україна, Луганська обл., Сєвєродонецьк, Федоренка, 39)
  • середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10
    (93400, Україна, Луганська обл., Сєвєродонецьк, Бульвар Дружби Народів, 47)
  • дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу №19 “Ластівка”
    (93400, Україна, Луганська обл., Сєвєродонецьк, пр. Гвардійський, 14Б)

Роботи виконуватимуться ЕСКО-інвестором, членом Української асоціації Енергосервісних компаній, ТОВ “КиївЕСКО”.

Підвищення енергоефективності будівель планується досягти за допомогою комплексної моделі “ЕСКО-енергоменеджмент”. За цією моделлю окрім модернізації системи опалення, яку здійснюватиме компанія, буде також виконуватись моніторинг витрат теплової енергії задля скорочення рівня споживання та більш раціонального використання ресурсів. Це дозволить виявити негативні тенденції енергоспоживання та своєчасно вжити заходів для їх усунення.

ЕСКО-договори плануються на строк близько 6,5 років. Рівень скорочення споживання та витрат на оплату теплової енергії, якого має бути досягнуто в результаті виконання енергосервісу, за кожний рік дії енергосервісного договору становитиме 25% від базового рівня. Таким чином, навчальні заклади отримають комфортні умови перебування в приміщеннях, а бюджет – економію коштів.

Leave a Reply