Дніпропетровські фахівці освоюють моделі ЕСКО

Інформаційний семінар у Дніпрі

Дніпропетровські фахівці освоюють моделі ЕСКО

26 липня 2019 інформаційно-роз’яснювальна кампанія, що організована Держенергоефективності за підтримки Представництва Фонду Ф.Еберта, прийшла на Дніпропетровщину.

За останні кілька років це вже третій захід, присвячений засобам підвищення енергоефективності: ЕСКО, енергоменеджменту, “теплим кредитам”. Тому з експертами спілкувалась більш обізнана в цих питаннях аудиторія, що вже знайома з механізмом ЕСКО. Її питання більше стосувались особливостей його застосування.

Прозвучало багато пропозицій, які співпадають з окремими моментами, що містяться в розроблених народними депутатами у співпраці із Держенергоефективності та Проектом ПРООН “Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель у малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО” законопроектах.

Значна частина аудиторії висловила бажання залучити ЕСКО-інвесторів до співпраці за моделлю поглибленого партнерства. Це підкреслює глибоке розуміння сутності енергосервісу та націленість на отримання максимальної користі від проведення енергосервісних заходів. Досвід багатьох установ вже підтвердив, що комплексний підхід до вирішення проблем утеплення і модернізації, співпраця місцевої влади з інвестором та виконання замовником самостійно деяких енергоефективних заходів за допомогою місцевого бюджету дозволяють досягти кращих результатів, ніж окрема діяльність компанії-інвестора.

Весною цього року деякими комунальними медичними закладами Дніпропетровщини були проведені тендери стосовно модернізації систем опалення. Наразі очікується прийняття сесією обласної ради істотних умов 14 ЕСКО-договорів, укладання яких дозволить переобладнати старі газові котельні на сучасні, що працюватимуть на альтернативному паливі.

Наряду з впровадження ЕСКО Дніпропетровщина активно використовує й інший механізм збереження енергії. В 1042 соціальних об’єктах області вже впроваджені системи енергомоніторингу, що дозволяють економити та більш раціонально використовувати паливно-енергетичні ресурси.

Завдяки всім проведеним заходам за останні роки Дніпропетровська область скоротила щорічне споживання на 1 млрд кубометрів газу. Але й досі споживання енергоносіїв в бюджетній сфері залишається приблизно вдвічі більшим за європейські стандарти. Саме тому радник Голови Держенергоефективності, експерт ГС “Муніципальна енергія” Олексій Корчміт та начальник Управління реформування сфери енергоефективності та енергозбереження Держенергоефективності Роман Палагусинець вкотре піднімають питання впровадження різних механізмів підвищення енергоефективності будівель, відповідають на питання розпорядників бюджетних коштів та готують місцевих фахівців до використання сучасного підходу в сфері енергоефективності.

Leave a Reply