Сертифікація енергоефективності будівель піднімається на сучасний рівень

Сертифікація енергоефективності будівель піднімається на сучасний рівень

В Україні проводиться розробка спеціалізованого програмного забезпечення для проведення сертифікації енергоефективності будівель.

Як відомо, з 1 липня 2019 Законом України “Про енергетичну ефективність будівель” № 2118-VIII введена в дію обов’язкова сертифікація деяких типів будівель за вказаним у законі переліком. Для забезпечення виконання цього закону в країні проводиться підготовка спеціалістів даного напрямку. На сьогоднішній день вже близько 700 енергоаудиторів атестовано за даною спеціальністю.

Понад 200 будівель вже отримали енергетичні сертифікати. Більша частка з них провели енергоаудит на добровільних засадах, ще до настання встановленого законом терміну. Це дозволило керівникам установ не тільки отримати повну та об’єктивну інформацію про стан будівель, а й визначитися з переліком заходів, які необхідні для підвищення їх енергоефективності. Урахування всіх особливостей дозволяє вибрати найбільш прийнятний метод проведення термомодернізації: “теплі кредити”, енергомоніторинг або одна з багатьох моделей ЕСКО-механізму (традиційна, поглибленого партнерства, “ЕСКО-енергоменеджмент” тощо).

Відтепер процес отримання сертифікатів піднімається на більш високий рівень. В рамках виконання Меморандуму про співпрацю Держенергоефективності та ЄБРР, підписаного в 2018 році, розробляється спеціалізоване програмне забезпечення, яке дозволить енергоаудиторам визначати енергоефективність будівель, робити енергетичні сертифікати будівель і надавати їх агентству. В свою чергу Держенергоефективності перевірятиме бази даних сертифікатів та енергоаудиторів, контролюючи якість розроблених сертифікатів.

Використання сучасних технічних засобів забезпечить прискорення процесу та покращення його якості. Таким чином можна буде скоріше позбутися невиправданих витрат енергії, отримати економію енергоресурсів та коштів на їх оплату, підтримуючи при цьому нормативні умови перебування людей у приміщеннях.

Leave a Reply