ОСББ отримали нову програму підтримки енергомодернізації

ОСББ отримали нову програму підтримки енергомодернізації

Наглядовою радою Фонду енергоефективності затверджено програму підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків. Програма “Енергодім” дозволить ОСББ отримувати гранти та проводити модернізацію житлових будинків з метою зменшення енергоспоживання.

Заявки на участь у програмі почнуть прийматися вже з вересня цього року.

Програма стала результатом довгої та напруженої роботи багатьох суспільних сил. Протягом декількох років народними депутатами, експертами Держенергоефективності та Мінрегіону, фахівцями Фонду проводились переговори з ЄС та урядом Німеччини, відшліфовувались законодавчі моменти, які б дали змогу працювати в рамках проекту та отримувати фінансування, проводилась розробка та тестування процедур функціонування програми. Результатом цієї роботи стала прозора дієва програма, що дозволить мешканцям багатоквартирних будинків утеплити та модернізувати свої будинку за європейськими стандартами якості та позбавитися невиправданих втрат тепла.

Програма передбачає кілька варіантів проведення енергоефективних заходів. Для пакету “Легкий” часткове відшкодування вартості витрат складатиме 40%, для пакету “Комплексний”50%. Для перших 300 учасників також передбачається додатковий грант у розмірі 20%.

До пакету документів, затвердженого Наглядовою радою Фонду енергоефективності, що необхідні для реалізації Програми, входять:

  • порядок дій учасників Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім”;
  • порядок верифікації проектів та заходів з енергоефективності, що здійснюються за участю державної установи “Фонд енергоефективності”;
  • порядок аналізу якості заходів з енергоефективності, що здійснюються за участю державної установи “Фонд енергоефективності”;
  • порядок моніторингу та ведення баз даних (збору, зберігання, аналізу та оприлюднення консолідованої інформації);
  • порядок подання та розгляду апеляцій;
  • умови Грантового договору;
  • порядок прийняття рішень щодо затвердження заявок, проектів, умов грантових договорів в рамках програми.

Програма підтримки Фондом енергоефективності енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім” – ще один інструмент впровадження енергоефективних заходів та створення нормальних умов проживання населення. Наряду з іншими державними програмами це дуже важливий крок до енергонезалежності нашої країни.

Leave a Reply