Дитсадок МВД України проводитиме термомодернізацію з використанням енергосервісу

Перший ЕСКО-договір з установою Міністерства внутрішніх справ

Дитсадок МВД України проводитиме термомодернізацію з використанням енергосервісу

21 серпня 2019 укладений перший ЕСКО-договір з установою Міністерства внутрішніх справ. Дитячий навчальний заклад № 2/124 м. Києва долучився до термомодернізації з використанням енергосервісу.

Вже кілька років поспіль за допомогою ЕСКО-механізму успішно проводиться модернізація як громадських, так і житлових будівель. Енергосервіс виявився одним із найвигідніших засобів підвищення їх енергоефективності.

Активна інформаційно-роз’яснювальна робота, яку протягом кількох останніх років проводило Держенергоефективності за підтримки представництва Фонду Еберта в Україні та Проекту ПРООН “Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель у малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО” та за участю держадміністрацій, принесла вагомі результати. До впровадження ЕСКО-механізму долучилось багато бюджетних організацій, більшість з яких складали дитячі заклади освіти, школи та дитсадки.

Енергосервіс дозволив швидко провести модернізацію систем опалення в багатьох дитячих навчальних закладах без залучення бюджетних коштів та в перший же рік роботи отримати економію енергоресурсів і, відповідно, коштів на їх оплату. Паралельно проводилась робота серед розпорядників бюджетних коштів різних міністерств та служб України. Була проведена низка семінарів, після чого відбулися тендери по закупівлі енергосервісу підпорядкованими цим службам установами.

Одним з учасників цього процесу стало і Міністерство внутрішніх справ України. Ознайомчий семінар 2018 року намітив цілі, які почали реалізовуватись весною 2019 року. 9 квітня був оголошений тендер стосовно будівлі дитячого садочка №2/124 міністерства, що розташований у Солом’янському районі м. Києва. На початку червня був оголошений переможець тендеру, член Української асоціації енергосервісних компаній, ТОВ “КиївЕСКО”.

21 серпня 2019 перший енергосервісний договір з міністерством був укладений. За умовами контракту в садочку встановлять індивідуальний тепловий пункт із системою погодного регулювання. Подача тепла автоматично буде мінятися в залежності від температури як назовні, так і всередині будівлі з метою підтримування постійної нормативної температури в усіх приміщеннях.

Термін дії договору складає 8 років, запланована економія визначена на рівні 25 % від базового рівня споживання. Активна робота по договору вже почалася. До початку опалювального сезону компанія повинна виконати всі підготовчі дії (проектування та розробка необхідної документації, монтажні та пуско-налагоджувальні роботи), щоб уже в цьому році стали б відчутні перші результати проведення енергосервісних заходів.

Leave a Reply