Славутич готується до зими влітку

Славутич готується до зими влітку

Завершуються роботи по монтажу та введенню в експлуатацію теплових пунктів у навчальних закладах м. Славутич.

Наближається осінь, а за нею – і початок опалювального сезону. Не всі міста і села однаково готові зустріти холодну та сніжну українську зиму. В багатьох ще є безліч проблем з опаленням та підтримкою нормальної температури в приміщеннях.

Але є вже багато місць, де питання створення комфортних умов вже вирішені або знаходяться у процесі вирішення. Так, у невеличкому місті Славутич на Київщині ще 2018 року за ЕСКО-механізмом була проведена енергомодернізація п’яти дитячих навчальних закладів, а навесні цього року було укладено ще три енергосервісних договори між Управлінням освіти і науки Славутицької міської ради Київської області та столичною компанією “КиївЕСКО”, членом Української асоціації Енергосервісних компаній. Передбачається модернізація систем опалення та інші енергоефективні заходи в загальноосвітніх школах № 1 та № 3 та в будівлі Загальноміського бібліотечно-інформаційного центру.

На виконання умов цих договорів вже завершуються роботи по монтажу та введенню в експлуатацію теплових пунктів в навчальних закладах. На об’єктах встановлені індивідуальні теплові пункти (ІТП) виробництва датської фірми Danfoss, що підключаються до системи моніторингу та диспетчеризації SynergyData. Встановлення цього обладнання забезпечить автоматичне регулювання подачі тепла в залежності від погодних умов та температурних показників у приміщеннях.

Очікуване зниження енергоспоживання об’єктів після реалізації заходів складе не менше, ніж 25%. А школа № 1 отримає додаткову економію за рахунок використання комплексної моделі поглибленого партнерства, що реалізується завдяки підтримці Проекту ПРООН “Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель у малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО”. Ця модель має на увазі виконання замовником самостійно частини робіт, що рекомендовані для виконання в звіті з енергоаудиту. Комплексно виконані роботи призведуть до отримання збільшеного відсотку економії енергоресурсів (у ЗОШ № 1 – до 35 %) порівняно з економією від окремо взятих робіт. Щорічна економія бюджету на сплаті за опалення становитиме не менше, ніж півтора мільйона гривень за рік.

Завдяки далекоглядності місцевої влади міста Славутич школярі та педагоги зустрічатимуть зиму в нових, теплих умовах.

Leave a Reply