Не тільки школи використовують ЕСКО

Енергосервісний договір укладено з Нацкомфінпослуг

Не тільки школи використовують ЕСКО

2 вересня 2019 був укладений ЕСКО-договір між столичною компанією “КиївЕСКО” та Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

Проекти, за якими в Україні побудована переважна більшість громадських будівель, не враховували необхідність енергоефективного використання приміщень. В результаті велика кількість енергії та, відповідно, коштів на її оплату, витрачається непродуктивно. А люди залишаються в умовах, що не відповідають нормативам. І весь зимовий період просто мерзнуть на своїх робочих місцях.

Ця ситуація досить успішно долається за допомогою ЕСКО. Усі без винятку об’єкти, які взяли на озброєння цей механізм, отримали швидкий результат: налагодилась кореляція між температурними показниками та витратами енергоресурсів та коштів.

Лідерами у використанні ЕСКО, безумовно, на сьогоднішній день є школи та дитячі садочки. Сфера дитячої освіти першою відчула на собі переваги енергосервісу. З 2016 року за допомогою ЕСКО-інвесторів в будівлях виконуються різні заходи, найчастіше модернізація систем опалення, для можливості економити кошти, покращуючи умови перебування в приміщеннях. Але в минулому році до цього процесу активно підключились і різні міністерства та профільні служби. В 2018 була проведена низка інформаційно-роз’яснювальних семінарів, через певний час розпочалось укладання енергосервісних контрактів.

В 2019 до енергомодернізації підключилась і Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг:

  • червень – оголошення тендеру
  • липень – аукціон
  • серпень – затвердження істотних умов
  • вересень – укладення договору.

За умовами контракту у будівлі відомства встановлюється модульний ІТП із системою погодного регулювання та диспетчеризацією. Це дозволить регулювати теплові потоки в залежності від температури навколишнього середовища та всередині приміщень. Очікується середня річна економія енергоресурсів близько 25%. А загальна економія бюджетних коштів за період дії договору складатиме більше мільйона гривень.

Leave a Reply