ОСББ Київської області отримали додаткове співфінансування "теплих" кредитів

ОСББ Київської області отримали додаткове співфінансування “теплих” кредитів

Наприкінці другої декади вересня рішенням Київської обласної ради виділено з обласного бюджету 3 мільйона гривень на співфінансування 30% суми “теплих кредитів” для ОСББ у 2019 році.

На початку вересня Держенергоефективності був проведений семінар, присвячений питанням використання різних механізмів з енергоефективності та заміщення газу. Йому передувала робоча зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з Головою Київської обласної державної адміністрації Михайлом Бно-Айріяном. Саме там з’явилась спільна ініціатива підтримати ОСББ в долученні їх до Державної програми співфінансування “теплих” кредитів.

Прийняте рішення дозволить ОСББ Київщини отримати окрім відшкодування частини “теплого” кредиту з держбюджету (від 40% до 70%), ще відшкодування його частини (30%) з обласного бюджету. Таким чином, Уряд та місцева влада суттєво знімають фінансове навантаження з ОСББ. Співвласники багатоповерхівок матимуть нагоду провести комплексне утеплення будинків, виконати всі необхідні для цього дії та отримати комфортну температуру всередині приміщень, зменшивши приблизно вдвічі комунальні платежі.

Окрім питання “теплих” кредитів Київська обласна рада затвердила ще кілька важливих змін до Програми енергозбереження регіону на 2017-2020 роки. Виділені кошти на сертифікацію обласних будівель соціальної сфери, а також на функціонування регіональної системи енергомоніторингу в бюджетній сфері “Київщина енергоефективна”.

Втілення цих ініціатив покращить життєві умови мешканців області, дозволить в подальшому використовувати інші різноманітні фінансові інструменти енергозбереження, як то різні моделі ЕСКО-механізму. Це стосується як житлової сфери, так і громадських будівель області.

Leave a Reply