МОН продовжує використовувати ЕСКО

МОН продовжує використовувати ЕСКО

Липень – не тільки найтепліший місяць року, а ще й гарний місяць для прийняття “найтепліших” рішень.

В 2018 році саме в липні розпочався практичний етап співпраці Держенергоефективності з Міністерством освіти і науки. МОН був підписаний наказ стосовно проведення з використанням ЕСКО-механізму модернізації деяких будівель вищих учбових закладів освіти: Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Вінницького коледжу Національного університету харчових технологій. Пізніше до впровадження ЕСКО-механізму приєднався “Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського” та Національний авіаційний університет.

В липні 2019 року ще 2 вищих навчальних заклади поповнили перелік організацій, що мають наміри проводити модернізацію за допомогою ЕСКО-механізму. Придніпровська державна академія будівництва та архітектури та Одеський національний економічний університет звернулись до Міністерства освіти і науки України з відповідними зверненнями.

16 вересня 2019 МОН був підписаний наказ №1197 про закупівлю ними енергосервісу та затвердження базових рівнів споживання енергоресурсів. Найближчим часом будуть оголошені тендери щодо проведення енергоефективних заходів в будівлях гуртожитків цих навчальних закладів.

Нарешті студентська молодь отримає довгоочікуване тепло та зможе жити і навчатися в комфортних умовах. А навчальні заклади отримають економію енергоспоживання та заощадження коштів на оплаті комунальних послуг.

Енергосервіс як один з найзручніших та найвигідніших методів вирішення проблем підвищення якості життя та збереження енергоресурсів повинен знаходити все ширше застосування для різних типів об’єктів, як громадських будівель, так і житлового фонду.

Leave a Reply