Міжрегіональний форум енергоефективності та сталого розвитку "Підвищення енергоефективності будівель як необхідна умова сталого розвитку громад"

Міжрегіональний форум енергоефективності та сталого розвитку “Підвищення енергоефективності будівель як необхідна умова сталого розвитку громад”

02 жовтня 2019 в місті Ніжин Чернігівської області пройшов Міжрегіональний форум енергоефективності та сталого розвитку.

Захід був організований Ніжинською міською радою за підтримки проекту ПРООН “HOUSES” та Чернігівської ОДА.

Головна думка, що об’єднала на цьому форумі владу, бізнес та громадськість, закладена в його назві. “Підвищення енергоефективності будівель як необхідна умова сталого розвитку громад” – це той висновок, який зроблено на основі аналітики та розрахунків та підтверджено досвідом тих громад, які вже почали втілювати енергоефективні заходи у життя. Саме цю думку розкрила в своєму виступі національний консультант ПРООН у Чернігівській області Світлана Рожок.

Розкриття цієї теми йшло по двох напрямках. Радник Голови Держенергоефективності, консультант ПРООН Олексій Корчміт розповів про успіхи, плани та нові моделі енергосервісу в бюджетній сфері. Було розкрите правове підґрунтя впровадження ЕСКО в громадських будівлях, його особливості та переваги. Показані різні варіанти ЕСКО-механізму в залежності від конкретних умов та ситуацій. Підняті питання проведення енергоаудиту.

Ніжинський міський голова Анатолій Лінник та представники двох українських банків – Ощадбанк та Укргазбанк – зосередились на практиці реалізації державних та місцевих програм підтримки енергомодернізації житлової сфери, питаннях “теплих” кредитів. Проект ПРООН “Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень” (HOUSES) має на меті мобілізацію співвласників житла та підтримку їхньої мотивації до підвищення рівня ефективності власних багатоквартирних будинків. Це пов’язане з необхідністю зменшити невиправдано високий рівень споживання енергії та тепла завдяки зношеності інфраструктури та обладнання для опалення в застарілому житловому секторі.

Майже 100 учасників, представників місцевих громад, владних структур, керівників ОСББ, ознайомились як із законодавчими, правовими аспектами енергосервісу, так і з суто технічною, інженерною стороною його використання. На живих прикладах побачили можливість реалізації тих задач, що поставило перед усіма життя. Форум відкрив можливості для більш активної участі в процесах тепломодернізації будівель. Він став поштовхом для активної взаємодії фінансових, інженерних та громадських організацій, залучення інвестицій та проведення енергоефективних заходів заради підвищення якості життя населення країни.

Leave a Reply