Поглиблюється співпраця України та Швейцарії: енергоефективність, ЕСКО, біопаливо

Поглиблюється співпраця України та Швейцарії: енергоефективність, ЕСКО, біопаливо

Україна та Швейцарія продовжують співпрацювати у сфері енергоефективності, «чистої» енергетики та енергетичної утилізації сміття.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та Посол Швейцарії в Україні Клод Вільд зустрілись для обговорення основних пріоритетів партнерства. Головною задачею визначили скорочення та заміщення споживання газу.

Сергій Савчук розповів про діючі програми стимулювання населення та бюджетних установ до впровадження енергоефективних заходів за допомогою різних механізмів: співфінансування “теплих” кредитів, ЕСКО та енергоменеджменту. Також поінформував про біоенергетичні проекти, які реалізуються в українських містах спільно із Швейцарією, зокрема, забезпечення теплом і гарячою водою цілого мікрорайону міста Вінниця котельнею з двома твердопаливними котлами, а також встановлення у Житомирі установки з виробництва електричної і теплової енергії, що працює на трісці.

Важливою частиною зустрічі було обговорення напрацьованих Агентством разом з експертами та партнерами законодавчих ініціатив стосовно стимулювання підвищення енергоефективності у промисловості, енергетичної утилізації сміття та розвитку ринків твердого та рідкого біопалива в Україні.

Підсумком цієї розмови стало рішення більш детально опрацювати потенційні шляхи партнерства. Були визначені його основні напрямки:

  • залучення технічної допомоги для розробки техніко-економічного обґрунтування проектів щодо заміщення газу;
  • використання швейцарського досвіду, технологій та інвестицій у проектах “зеленої” енергетики, енергоефективності та переробки сміття в Україні, розвиток державно-приватного партнерства;
  • підвищення енергоефективності системи централізованого теплопостачання в українських містах;
  • розробка нових фінансових інструментів для підготовки та реалізації вищезгаданих проектів.

Активізація співпраці двох країн збільшить кількість та якість енергоефективних проектів і пришвидшить рух України до енергонезалежності.

Leave a Reply