В Україні продовжується розвиток ВДЕ за участю іноземних інвесторів

В Україні продовжується розвиток ВДЕ за участю іноземних інвесторів

Нещодавно відбулась зустріч українських та китайських спеціалістів у сфері енергоефективного використання енергоресурсів.

Вже багато років Україна співпрацює як з державними установами, так і з бізнес-спільнотою різних країн світу задля енергонезалежності країни та розвитку енергетичного сектора з використанням відновлюваних джерел енергії.

Одним з таких кроків став укладений ще у 2017 р. двосторонній Меморандум про взаєморозуміння між Держенергоефективності та Національною енергетичною адміністрацією КНР.

Для продовження співпраці в рамках цього Меморандуму відбулася зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з віце-президентом та представниками китайської компанії “China Longyuan Power Group”, що входить до складу найбільшої китайської енергетичної компанії “China Energy” та спеціалізується саме на проектах із використанням відновлюваних джерел енергії. Більшість із них – це вітроелектростанції.

Під час зустрічі Сергій Савчук звернув увагу китайської делегації саме на затребуваність проектів із заміщення газу для українських громад. Для можливості оцінки ризиків та привабливості проектів були окреслені діючі законодавчі стимули для інвесторів у цій сфері.

В подальшому китайські інвестори ознайомляться з інвестиційною картою “UAMAP” для отримання можливості вибору привабливих інвестиційних проектів та розширення партнерства в різних секторах “чистої” енергетики. Також намічено проведення спільних зустрічей в Китаї та Україні у форматі B2B для більш детального ознайомлення з проектами та створення умов для потенційної співпраці.

Залучення іноземних інвестицій в поєднанні з прогресивним досвідом міжнародних партнерів служитиме українському суспільству для подальшого підвищення рівня енергонезалежності країни.

Leave a Reply