З ЕСКО восени - з теплом взимку

В чотирьох закладах освіти м. Коростень завершується модернізація опалення

З ЕСКО восени – з теплом взимку

Чотири навчальні заклади міста Коростень Житомирської області цієї осені використали ЕСКО-механізм для модернізації своїх будівель.

Процес підготовки до зими розпочався для них ще влітку. Були оголошені тендери стосовно будівель чотирьох закладів дитячої освіти:

  • Центру розвитку дитини №18,
  • Коростенського міського колегіуму,
  • Коростенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням іноземних мов,
  • Коростенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №9.

Переможцем цих тендерів став член Української асоціації Енергосервісних компаній, київське ТОВ “КиївЕСКО”, компанія, що має вже великий досвід проведення енергосервісних робіт та отримання відмінних результатів. Компанія виграла тендер, забезпечивши найвище значення показника енергоефективності, що є наразі єдиним критерієм вибору переможця. Радник Голови Держенергоефективності, експерт ГС “Муніципальна енергія” Олексій Корчміт ще кілька років тому висловив погляд, що саме цей показник має бути єдиним об’єктивним економічним критерієм вибору. Всі енергосервісні заходи, що пропонує “КиївЕСКО”, націлені саме на отримання максимальної енергоефективності від їх застосування.

Протягом осені проводилися підготовчі роботи, монтаж та налагодження обладнання. Основним видом робіт стала традиційна для класичного ЕСКО-механізму модернізація системи опалення з встановленням індивідуального теплового пункту з автоматичним регулюванням подачі тепла в залежності від температурних показників в приміщеннях та назовні.

В одній з будівель обладнання вже готове для експлуатації, в усіх інших роботи знаходяться в завершальній фазі, і самим найближчим часом модернізовані системи опалення почнуть надавати не тільки тепло в приміщення, а й економію в міський бюджет.

Енергосервіс в Коростенських навчальних закладах – це ще один маленький внесок у вирішення великої загальнодержавної задачі: привести використання теплової енергії до всесвітніх норм, не допускаючи невиправданих перевитрат ресурсів, та забезпечуючи людям нормальні умови перебування в приміщеннях.

Leave a Reply