Підвищення енергоефективності бізнесу: еко-законодавство та ЕСКО

Підвищення енергоефективності бізнесу: еко-законодавство та ЕСКО

Нещодавно в прес-центрі інформаційного агентства “Українські Новини” відбувся брифінг: “ЕКОТРАНСФОРМАЦІЯ-2019: як екологізувати бізнес та громади в Україні”.

Необхідність направлення життя в напрямку збереження екології та економії енергоресурсів диктує пошук нових форм ведення бізнесу. Ця тема є основною і в конкурсі екологічних проектів “ECОtransformation-2019″, що зараз проводиться в Україні. Вона була основною і на проведеному брифінгу.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук представив основні шляхи підвищення енергоефективності бізнесу:

1. Опрацьовується механізм стимулювання промислових підприємств до енергоефективності.

Активну участь у його розробці приймають Мінекоенерго, Держенергоефективності, Українсько-данський енергетичний центр та GIZ. Зазначеним механізмом передбачається співфінансування кредитів для промислових підприємств на впровадження енергоефективних заходів та використання ВДЕ. Такою підтримкою зможуть скористатись незбиткові підприємства, що проведуть енергоаудит чи матимуть сертифіковану систему енергоменеджменту ISO 50001.

2. Готуються та проводяться законодавчі зміни:

  • Держенергоефективності спільно із Національною комісією із цінних паперів та фондового ринку та проектом GIZ “Консультування підприємств щодо енергоефективності” розробило норми до законопроекту №2284 від 17.10.2019. Ці норми передбачають запровадження зелених облігацій в Україні та встановлення правил для учасників цього ринку.
  • Держенергоефективності та Міністерством енергетики та захисту довкілля України підготовлено проект розпорядження Кабінету Міністрів України “Про схвалення Концепції запровадження ринку зелених облігацій в Україні та затвердження плану заходів щодо її реалізації”.
  • Держенергоефективності спільно із Мінекоенерго підготовлено та Урядом схвалено рішення скасувати постанову від 15 липня 1997 р. №786 “Про порядок нормування питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів у суспільному виробництві”. Це повинно суттєво спростити ведення підприємницької діяльності та покращити інвестиційний клімат.

3. Створено три мережі енергоефективних підприємств:

  • хлібопекарської промисловості;
  • виробників будматеріалів;
  • енергоефективних підприємств Львівщини.

Мережі створено за підтримки Уряду Німеччини, GIZ та Держенергоефективності. В рамках мереж компанії обмінюються досвідом у визначенні цілей щодо зменшення енергоспоживання та впровадження необхідних заходів.

4. Впроваджується ефективний для промисловості механізм енергосервісу.

Наприклад, за даними ЕСКО-компаній, використання систем енергоефективного освітлення на промислових підприємствах більше як вдвічі скорочує витрати електроенергії.

Пошук нових форм ведення бізнесу буде продовжуватись саме в напрямку підвищення його енергоефективності.

Leave a Reply