Енергосервіс на бюджетних об’єктах

Нарада в Держенергоефективності

Енергосервіс на бюджетних об’єктах

6 листопада 2019 на нараді в Держенергоефективності народні депутати України, представники влади та фахівці великих державних підприємств аналізували особливості, результати та перспективи реалізації енергосервісних проектів (ЕСКО) на об’єктах державних підприємств.

В нараді приймали участь народні депутати Остап Шипайло, Іван Юнаков, Сергій Нагорняк, заступник Міністра енергетики та захисту екології України Олексій Рябчин, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, Голова правління Української асоціації енергосервісних компаній Олексій Корчміт, представники Міністерства фінансів та багатьох великих державних підприємств.

На сьогоднішній день майже в усіх регіонах країни з бюджетними установами укладено більше ніж 360 ЕСКО-договорів. Більшість із них стосується будівель дитячих навчальних закладів (шкіл та дитсадків), інша частина реалізується на об’єктах державної власності, зокрема, будівлях Держводагентства, Держстату та інших.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук оголосив результати проведеної Держенергоефективності перевірки 130 ЕСКО-договорів. Економія енергоресурсів в середньому складає близько 35%, що у 1,8 разів більше запланованих контрактами 20%. Це чудовий результат, що засвідчує ефективність впровадження механізму енергосервісу.

Для спрощення та покращення цього процесу Мінекоенерго та Держенергоефективності спільно з проектом ПРООН “Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель у малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО” та експертним середовищем розроблено законопроекти щодо удосконалення законодавства з енергосервісу. Запропонованими змінами передбачається надання права державним підприємствам брати за енергосервісом довгострокові бюджетні зобов’язання, що є гарантією повернення інвесторам вкладених ними в енергоефективні проекти коштів. Такий законодавчий підхід значно розширить напрями застосування ЕСКО-механізму та кількість підприємств, що скористуються енергосервісом для підвищення енергоефективності використання будівель.

Економія енергоресурсів та бюджетних коштів, яку надає використання енергосервісу на державних підприємствах, дає підстави активізовувати діяльність в напрямку подальшого залучення ЕСКО-інвесторів до модернізації бюджетних об’єктів.

Leave a Reply