На 10 об'єктах Сєвєродонецька завершився монтаж обладнання для ЕСКО

На 10 об’єктах Сєвєродонецька завершився монтаж обладнання для ЕСКО

З початком опалювального сезону розпочинається надання енергосервісних послуг на 10 об’єктах міста Сєвєродонецьк Луганської області.

Ще влітку цього року були укладені ЕСКО-договори між Відділом освіти Сєвєродонецької міської ради та столичним інвестором, членом Української асоціації Енергосервісних компаній, ТОВ “КиївЕСКО”.

Сім дитячих навчальних закладів провели модернізацію систем опалення класичним, традиційним способом: в підвальних приміщеннях встановлені індивідуальні теплові пункти (ІТП) датської фірми “Danfoss” з автоматичним погодним регулюванням. Система автоматики відслідковує температурні показники як на вулиці, так і в приміщеннях. В залежності від отриманих показників регулюється подача тепла в систему. Таким чином вдається уникнути надмірного неконтрольованого енергоспоживання при збереженні нормативних значень температури в приміщеннях.

Ще три навчальних заклади:

  • середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10,
  • середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15,
  • комунальний дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу № 19 “Ластівка”

використали комбінований варіант енергомодернізації: поєднали ЕСКО-модернізацію існуючих ІТП з встановленням обладнання для енергоменеджменту.

ЕСКО (енергосервіс)

ЕСКО-механізм (енергосервіс) – це комплекс технічних та організаційних енергозберігаючих (енергоефективних) та інших заходів, спрямованих на скорочення замовником енергосервісу споживання та/або витрат на оплату паливно-енергетичних ресурсів та/або житлово-комунальних послуг порівняно зі споживанням (витратами) за відсутності таких заходів.

Енергоменеджмент

Енергетичний менеджмент – це діяльність, яка спрямована на забезпечення раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємстві, що дозволяє значно оптимізувати обсяги енерговитрат.

Енергетичний менеджмент включає такі задачі:

  • аналіз ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів;
  • оптимальне регулювання процесів теплопостачання;
  • прогнозування обсягів споживання паливно-енергетичних ресурсів в залежності від погодних умов та інших впливових факторів;
  • оптимальне планування ремонтно-технічного обслуговування систем теплопостачання;
  • розробка енергозберігаючих заходів і визначення пріоритетів їх реалізації;
  • моніторинг фактичної техніко-економічної ефективності енергозберігаючих заходів.

Енергоменеджмент, який останніми роками вже пройшов випробування в громадських бюджетних організаціях багатьох українських міст та селищ, вперше був використаний для будівель дитячих навчальних закладів. В цих будівлях здійснюватиметься щоденний моніторинг витрат теплової енергії для визначення рівня енергоспоживання. Отримані дані дадуть можливість аналізувати правильність та рівень використання теплової енергії. При виявленні втрат енергії будуть прийматись управлінські рішення щодо більш ефективного її використання, проведення необхідних заходів для усунення виявлених недоліків.

На сьогоднішній день повністю закінчено монтаж та налагодження обладнання. Системи готові для запуску та початку виконання своєї функції щодо економії енергоресурсів. Протягом шести років, визначених терміном ЕСКО-договорів, отримана економія повинна повністю перекрити витрати на модернізацію систем опалення. Вся подальша економія буде повністю залишатись у розпорядженні міського бюджету та направлятись на інші важливі цілі.

Використання різних механізмів енергоефективності служить досягненню однієї глобальної на державному рівні економічній цілі: збереженню та ефективному використанню енергоресурсів. Наслідком цього стане економія державних коштів, припинення неефективного, “холостого” їх використання. Але найвищий пріоритет має досягнення соціального результату: покращення якості перебування людей у приміщеннях, забезпечення нормативних, комфортних температурних показників.

Leave a Reply