План роботи Мінекоенерго на наступні роки

Презентація міністра енергетики та захисту довкілля України Олексія Оржеля

План роботи Мінекоенерго на наступні роки

25 листопада 2019 відбулась презентація двомісячних досягнень та планів на наступні роки міністра енергетики та захисту довкілля України Олексія Оржеля.

Що чітко зрозуміло: енергоефективність виділена як національний пріоритет серед основних завдань Мінекоенерго.

Три цілі:

  • зменшення комунальних платежів для споживачів;
  • зменшення шкідливих викидів в атмосферу;
  • підвищення рівня економіки та конкурентоспроможності українських підприємств.

Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель представив досить чіткий план дій у цій сфері.

Зокрема, вже напрацьовано пакет законопроектів стосовно реформування використання екологічного податку на викиди вуглекислого газу (СО2). Надходження з цього податку планується використовувати як джерело коштів на енергоефективні заходи. Ці заходи дадуть змогу населенню скорочувати платежі за енергоресурси, а підприємства зможуть оптимізувати енергоспоживання, продовжуючи зменшувати шкідливі викиди.

Також міністр нагадав, що не варто забувати про мультиплікативний ефект. Як відомо, вкладені у енергоефективність кошти додатково залучають втричі більші інвестиції в економіку країни. А це означає розвиток малого та середнього бізнесу та нові робочі місця.

Заступник міністра енергетики та захисту довкілля України Олексій Рябчин продовжив тему законодавчих змін. Мінекоенерго активно працюватиме над імплементацією базової 27-ої Директиви ЄС з енергоефективності. Готується законопроект “Про енергоефективність”, що замінить закон “Про енергозбереження”. Новий закон передбачатиме комплексний підхід щодо розвитку енергоефективності в усіх сферах життя.

Окрім актуальних завдань, Мінекоенерго розробляє документи, що направлятимуть довгостроковий енергетичний розвиток України з урахуванням питань захисту довкілля:

  • стратегію “зеленого” енергетичного переходу до 2050 року;
  • інтегрований план з клімату та енергетики до 2030 року;
  • національний визначений внесок до Паризької угоди до 2020 року;
  • рамкову стратегію адаптації до змін клімату.

Пріоритети визначено: активізація економіки та зменшення негативного впливу на довкілля. Цілі, до яких прагне весь світ, стали ключовими і в Україні.

Leave a Reply