Розвиток українського енергосервісу продовжиться із залученням італійського іноземного капіталу

Розвиток українського енергосервісу продовжиться із залученням італійського іноземного капіталу

29 листопада 2019 відбулась зустріч представників Української асоціації Енергосервісних компаній (УАЕСКО) з керівництвом Торгово-промислової палати Італії в Україні.

Українські ЕСКО-компанії вже давно й плідно співпрацюють з іноземними організаціями та бізнес-структурами. Сумісна діяльність знаходить своє відображення як в розробці пропозицій для удосконалення законодавства у відповідній сфері, так і в участі у спільних проектах для підвищення енергоефективності різних типів будівель.

В останній робочий день осені українські експерти з енергосервісу зустрілись з президентом Торгово-промислової палати Італії в Україні др. Ріккардо Ферретті та віце-президентом др. Росаріо Серса, щоб намітити основні напрямки та загальний план співпраці між двома країнами у сфері ЕСКО.

Заступник голови правління УАЕСКО Андрій Даценко провів інформаційний екскурс в історію впровадження та окреслив основні етапи розвитку енергосервісу в Україні. Була надана узагальнююча інформація стосовно результатів використання ЕСКО-механізму, починаючи з 2016 року. Наведені приклади успішної реалізації енергосервісних контрактів в усіх регіонах нашої країни, часто із перевищенням фактичної економії енергоресурсів над запланованою економією.

З свого боку італійською стороною було запропоновано Українській асоціації Енергосервісних компаній стати членом Торгово-промислової палати Італії в Україні з метою більш професійного вирішення багатьох питань, пов’язаних з інтернаціоналізацією бізнесу.

Також на зустрічі сторонами були розглянули питання залучення іноземного капіталу для ЕСКО-компаній в Україні. Питання фінансування завжди є дуже актуальними для енергосервісних компаній. Сутність ЕСКО-механізму полягає в тому, що ЕСКО-інвестор встановлює обладнання та надає послуги енергосервісу за власний рахунок, без залучення коштів замовника, а повертає інвестиції за рахунок отриманої економії. Тому ЕСКО-компанії постійно шукають різні шляхи та фінансові інструменти для можливості реалізації ЕСКО-договорів. Безумовно, одним із варіантів є залучення іноземного капіталу.

Наприкінці сторони розглянули питання розробки та підписання Меморандумів про співпрацю між українськими ЕСКО-компаніями та італійськими інвестиційними компаніями. В цих документах знайдуть своє відображення основні цілі та стратегічні напрямки подальшої співпраці, будуть напрацьовані рішення багатьох ключових питань. Вони стануть підґрунтям для подальших договірних відносин між українськими та італійськими бізнес-структурами в сфері енергоефективності.

Leave a Reply