Медичні заклади Львівщини долучаються до енергосервісу

Медичні заклади Львівщини долучаються до енергосервісу

29 листопада 2019 Львівська область додала в свою скарбничку ще один ЕСКО-контракт: між енергосервісною компанією “КиївЕСКО” та Львівською обласною клінічною психіатричною лікарнею.

Енергосервіс міцно закріпив свої позиції в сфері освіти, особливо у відношенні до дитячих навчальних закладів. Протягом чотирьох років школи та дитячі садочки усіх областей України поступово засвоювали цей напрочуд вигідний та зручний механізм модернізації будівель для досягнення нормативних умов перебування у приміщеннях людей та економії при цьому бюджетних коштів. І тільки “важковозність” бюрократичної системи не давала цьому процесу рухатись більш прискореними темпами. Але і в існуючій ситуації дуже багато закладів освіти, і не тільки дитячої, а й вищої, залучили ЕСКО для модернізації своїх будівель.

Наступний крок – залучення до цього процесу закладів медицини. Деякі медичні установи вже використали енергосервіс як засіб для покращення умов перебування людей у приміщеннях, як, наприклад, Дрогобицька міська поліклініка.

Але це не стало ще масовим явищем, керівники закладів медицини в цілому ще не оцінили гідно ті переваги, які можна отримати при використанні ЕСКО-механізму. Тому дуже важливим є той договір, що 29 листопада був укладений між ЕСКО-компанією “КиївЕСКО”, членом Української асоціації Енергосервісних компаній, та Комунальним неприбутковим підприємством “Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня” Львівської обласної державної адміністрації. Його підписали керівник ТОВ “КиївЕСКО” Олексій Юрійович Корчміт та виконуючий обов’язки генерального директора лікарні Андрій Зиновійович Маланчук.

За умовами контракту до 1 жовтня 2020 року будуть проведені всі підготовчі роботи. Зокрема, передбачається часткова заміна зовнішніх трубопроводів, а також встановлення індивідуальних теплових пунктів. Це дасть можливість регулювати подачу теплової енергії в залежності від температури повітря як назовні, так і всередині приміщень. Завдяки цьому автоматичному регулюванню можна уникнути зайвого витрачання тепла та зекономити на оплаті комунальних послуг, зберігаючи, що дуже важливо, нормативні температурні показники у приміщеннях. Так що наступну зиму персонал та пацієнти лікарні вже зустрінуть в теплі завдяки ЕСКО-механізму, передовій фінансовій технології підвищення енергоефективності будівель.

Leave a Reply