Місто Первомайський зустрічає Новий рік з впровадженням енергосервісу

Введено в експлуатацію всі заплановані об'єкти в Первомайському на Харківщині

Місто Первомайський зустрічає Новий рік з впровадженням енергосервісу

Довгоочікуваний теплий новорічний подарунок отримали первомайські школярі.

21 грудня 2019 введено в експлуатацію енергосервісне обладнання в трьох школах міста:

  • середня загальноосвітня школа № 5 (м. Первомайський, вул. Кондратьєва);
  • середня загальноосвітня школа № 6 (м. Первомайський, вул. Кондратьєва);
  • середня загальноосвітня школа № 7 (м. Первомайський, 4-й мікрорайон).

Місто Первомайський є одним з найактивніших міст Харківської області. Воно швидко та цілеспрямовано зайнялось проведенням різних заходів, націлених на підвищення енергоефективності будівель та економії енергоресурсів. Ще до середини 2019 року в 30 громадських будівлях міста був впроваджений енергомоніторинг, що є складовою частиною енергоменеджменту.

Енергоменеджмент

Енергетичний менеджмент – це діяльність, яка спрямована на забезпечення раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємстві, що дозволяє значно оптимізувати обсяги енерговитрат.

Енергетичний менеджмент включає такі задачі:

  • аналіз ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів;
  • оптимальне регулювання процесів теплопостачання;
  • прогнозування обсягів споживання паливно-енергетичних ресурсів в залежності від погодних умов та інших впливових факторів;
  • оптимальне планування ремонтно-технічного обслуговування систем теплопостачання;
  • розробка енергозберігаючих заходів і визначення пріоритетів їх реалізації;
  • моніторинг фактичної техніко-економічної ефективності енергозберігаючих заходів.

Восени міська рада зайнялась підготовкою до термомодернізації деяких будівель міста, зокрема трьох дитячих навчальних закладів та будівлі виконавчого комітету Первомайської міськради. Були укладені ЕСКО-контракти зі столичним інвестором ТОВ “КиївЕСКО”. Компанія розпочала підготовчі роботи та встановлення необхідного обладнання. В усіх закладах проводилась модернізація систем опалення, установка індивідуальних теплових пунктів (ІТП) с системою автоматичного погодного регулювання. Використання цих приладів дає змогу підтримувати постійну нормативну температуру в приміщеннях, регулюючи подачу тепла в залежності від температури назовні. Це дозволяє досить сильно економити ресурси, а заразом і кошти на їх оплату.

Першим об’єктом, який був прийнятий в експлуатацію на початку грудня, стала будівля виконкому. А 21 грудня за участі керівника відділу управління об’єктами ТОВ “КиївЕСКО” Валерія Маги були здані в експлуатацію всі три будівлі загальноосвітніх шкіл.

В СЗОШ №5 та №6 використаний традиційний ЕСКО-механізм, коли ЕСКО-компанія за свій кошт встановила енергосервісне обладнання та розпочала надання енергосервісних послуг.

Школа №7 за підтримки Проекту ПРООН “Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель у малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО” пішла по більш ефективному шляху. Вона використала так звану модель поглибленого партнерства. Цьому сприяла конструктивна позиція Первомайської міської ради та розуміння нею необхідності виконання цілісного комплексу енергосервісних заходів. Модель поглибленого партнерства має на увазі виконання кожною зі сторін договору певної частки робіт, що у сукупності дає більш вагомий результат, ніж просто сума отриманої економії при окремому, незалежному виконанні кожного виду робіт.

Так з міського бюджету було профінансовано часткове утеплення даху школи та часткова заміна старих вікон на енергоефективні. Ці види робіт є досить довгоокупними, тому зазвичай не входять в перелік стандартних видів, що виконуються ЕСКО-компаніями. Але для досягнення позитивного результату дуже важливо зменшити невиправдані втрати тепла. Тому ці заходи сприяють отриманню економії енергоресурсів. Завдяки ним в договорі закріплений розподіл отриманої від енергосервісу економії: 23% отримає міський бюджет, компенсуючи свої витрати на утеплення, а 77% буде отримувати ЕСКО-інвестор, повертаючи свої вкладення.

Плани 2019 року виконані! Попереду – нові перспективи. Кожна громадська та житлова будівля має досягти максимальної енергоефективності в її використанні.

Leave a Reply