Запускається програма підвищення енергоефективності житлового фонду

Запускається програма підвищення енергоефективності житлового фонду

24 грудня 2019 президентом України Володимиром Зеленським на засіданні Ради розвитку громад і територій було підняте дуже важливе для країни питання енергоефективного використання житлового фонду.

Ланцюг енергоефективності дуже простий та короткий:

  1. Заходи з енергоефективності.
  2. Зменшення використання енергоносіїв.
  3. Зниження витрат на комунальні послуги.

Президент зазначив, що дуже багато будинків в Україні поки мають застарілу інфраструктуру, і часто виходить, що люди опалюють, як то кажуть, космос замість своїх осель. У свою чергу Прем’єр-міністр Олексій Гончарук поінформував, що зараз в Україні близько 180 тисяч будинків, більшість з яких не є енергоефективними.

Тому зараз запускається програма масштабної термомодернізації, в ході якої пропонується насамперед фокусувати увагу на висотних будинках. Реалізації цієї програми сприятиме Фонд енергоефективності, який з наступного року повинен запрацювати на повну потужність. Олексій Гончарук повідомив, що у держави для цього є кошти, до 6 мільярдів гривень, які планується використовувати на програми енергоефективності та термомодернізації.

Протягом наступного року пропонується модернізувати не менше 1 тисячі будинків в 10 пілотних містах. Окрім соціального ефекту, прямої вигоди для мешканців (поліпшення житлового фонду, економія енергоресурсів і витрат на комунальні послуги), очікується також економічний ефект. Адже завдяки реалізації програми з’являться додаткові робочі місця і економічні проекти.

До 15 січня 2020 року від місцевої влади на адресу уряду очікується подача листів-намірів на участь у програмі з енергоефективності. Керівники міських та районних держадміністрацій у найближчий термін повинні зробити перший крок на шляху до підвищення енергоефективності житлового фонду та покращення умов проживання населення у багатоповерхових будівлях. Наступним кроком буде використання ефективних механізмів термомодернізації, одним з яких має стати енергосервіс.

Leave a Reply