Проект ПРООН співпрацює з містами-підписантами Угоди мерів по ЕСКО

Робоча зустріч з представниками Бучанської ОТГ

Проект ПРООН співпрацює з містами-підписантами Угоди мерів по ЕСКО

Останніми роками в Україні велась активна робота в рамках кількох міжнародних проектів, направлених на підвищення енергоефективності використання будівель та вирішення інших задач, пов’язаних з енергоефективністю.

Одним з таких проектів стало підписання владними структурами багатьох міст України “Угоди мерів”.

Угода Мерів

Угода Мерів – ініціатива Європейської Комісії, яка має на меті об’єднати європейські місцеві органи влади (муніципалітети) в добровільне утворення задля спільної боротьби з глобальним потеплінням. Підписанти Угоди Мерів беруть на себе добровільні зобов’язання, випередити загальноєвропейські вимоги ЄС стосовно скорочення викидів CO2 щонайменше на 20%, шляхом запровадження в себе енергоощадних заходів та поширення використання поновлюваних джерел енергії.

Ще одним проектом став проект ПРООН “Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО”. За підтримки цього проекту відбувались навчально-консультативні семінари в різних регіонах України, реалізовано багато енергосервісних проектів з використанням комплексної моделі ЕСКО, в багатьох містах впроваджено систему енергоменеджменту тощо.

Наприкінці грудня 2019 експерти з енергоефективності під час розробки підписантами Угоди мерів Планів дій щодо клімату та енергії вирішили об’єднати зусилля спеціалістів обох проектів. Була висунута ідея технічно-консультаційної підтримки міст та ОТГ з боку проекту ПРООН, яку підтримав керівник проекту Сергій Варга.

Першим кроком цієї співпраці стала робоча зустріч спеціалістів з енергоефективності проекту ПРООН з представниками Бучанської ОТГ (м. Буча Київської області), яка відбулася 19 грудня 2019 року.

Основною темою стала підготовка до написання Плану дій зі сталого енергетичного розвитку і клімату (ПДСЕРК). Було обговорено перше з багатьох питань, що є складовими частинами цього плану: збір вихідної інформації для формування енергетичного балансу ОТГ та базового кадастру викидів. В майбутньому – інші складові частини ПДСЕРК:

  • планування проектів по секторам Плану;
  • аналіз кліматичних ризиків;
  • планування інвестицій тощо.

Попереду складний шлях спочатку по підготовці, а потім по реалізації Плану дій щодо клімату та енергії до 2030 року! Але результатом спільної роботи однодумців з боку Проекту ПРООН та керівництва Бучанської ОТГ у новому 2020 році повинен стати продуманий та сформований План дій зі сталого енергетичного розвитку і клімату на найближче десятиліття. Енергетична незалежність та добробут мешканців Бучанської громади в руках активних та небайдужих людей.

Leave a Reply