ЕСКО-інвестор провів модернізацію ДНЗ № 460 м. Києва

ЕСКО-інвестор провів модернізацію ДНЗ № 460 м. Києва

Ще один столичний дитячий садочок знайшов ЕСКО-інвестора для отримання енергосервісних послуг.

За тиждень до кінця минулого року був укладений енергосервісний договір між управлінням освіти Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації та членом Української асоціації Енергосервісних компаній ТОВ “КиївЕСКО“.

Підготовка до реалізації договору почалась іще з осені. І хоч формально договір був укладений в кінці грудня, вже до нового року була зроблена проектно-кошторисна документація, виконані монтажні та пуско-налагоджувальні роботи.

На об’єкті проведена модернізація системи опалення. Існуючий індивідуальний тепловий пункт (ІТП) доповнено системою диспетчеризації, енергомоніторингу та управління об’єкту енергосервісу. Це дає можливість автоматично регулювати тепловий потік залежно від температури в приміщенні та погоди назовні. Такий підхід допомагає, по-перше, підтримувати нормативну температуру в приміщенні, а, по-друге, економити теплову енергію, якщо це дозволяють погодні умови. Система дозволяє уникнути невиправданої надлишкової подачі тепла за відсутності в ньому потреби.

Вже з 1 січня 2020 обладнання розпочало виконувати свої функції. Дитячий заклад почав отримувати послуги з енергосервісу та економити теплову енергію. Вже з січня в бюджеті міста буде наявна економія коштів на сплаті комунальних платежів за теплову енергію. Протягом дії договору, укладеному на 5 років, частина отриманої економії буде повертатись енергосервісній компанії, що вклала кошти на модернізацію. А по закінченню дії ЕСКО-контракту вся отримувана економія залишатиметься у розпорядженні бюджету.

Використання ЕСКО-механізму допомагає українським громадським установам переходити на сучасний, виважений та економний, режим використання енергії. Економіка країни маленькими кроками, об’єкт за об’єктом, рухається в напрямку бережливого відношення до енергоресурсів.

Leave a Reply