Україна взяла курс в напрямку екологізації енергетики

Україна взяла курс в напрямку екологізації енергетики

Міністерством енергетики та захисту довкілля України презентовано проект Концепції “зеленого” енергетичного переходу України до 2050 року.

Проект представлено для обговорення та отримання пропозицій від експертів, громадськості ті бізнес-середовища.
Суттєва відмінність Концепції від нинішнього вектору розвитку енергетики – це нова логіка її розвитку з пріоритетом екології.

Міністр енергетики Олексій Оржель назвав одною з ключових тез Концепції можливість повної відмови в Україні від вугільної генерації до 2050 року. При цьому зазначено, що стимули, завдяки яким приватні інвестори відмовлятимуться від вугільної генерації, мають бути суто ринкові. Це означає, що до 2050 року генерація інших видів електроенергії має стати вигіднішою.

Частка відновлюваної енергії (ВДЕ) серед інших джерел має збільшитися до 70%. Її вартість повинна бути збалансована та економічно обґрунтована. А частка атомної енергетики зменшиться до 20−25%.

Ще однією відмінністю є заплановане зменшення обсягів генерації електроенергії. Загальне постачання первинної енергії в Концепції “зеленого” переходу має зменшитись на 44% у порівнянні з 2015 роком. Задоволення же потреб споживання при цьому має здійснитися за рахунок енергоефективності.

Темою для обговорення будуть також механізми підвищення енергоефективності для унеможливлення надлишкового невиправданого використання енергоресурсів. І одну з важливих позицій тут займатиме енергосервіс як вигідний фінансовий та організаційний механізм економії зі збереженням якості умов перебування.

Leave a Reply