Україна співпрацює з ЄС в рамках Європейської зеленої угоди

Україна співпрацює з ЄС в рамках Європейської зеленої угоди

28 січня 2020 в Брюсселі завершилось Шосте засідання Ради асоціації Україна – Європейський Союз.

Це було перше спільне засідання нового складу Європейської Комісії та нового складу українського Уряду. Сторони під головуванням Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука обговорили низку важливих питань та ухвалили спільну заяву.

Серед багатьох питань важливе місце посідала співпраця у сфері охорони навколишнього природного середовища та боротьби із наслідками змін клімату. Досягнуто домовленості про подальші кроки задля захисту довкілля та зниження рівнів викидів вуглецю у рамках “Європейської зеленої угоди” (“European Green Deal“). ЄС та Україна погодилися надалі спільно впроваджувати політику із захисту довкілля, зокрема, для виконання зобов’язань за Паризькою кліматичною угодою. Минулого тижня Уряд створив міжвідомчу групу, що координуватиме подолання наслідків зміни клімату в рамках Європейської зеленої угоди.

За словами прем’єр-міністра Олексія Гончарука Україна вже розробляє пакет законопроектів щодо національної моделі торгівлі викидами. Почалась імплементація українського законодавства до європейських норм. Запропоновано розпочати діалог щодо розвитку спільної дорожньої карти в рамках “Європейської зеленої угоди”.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба зазначив, що Європейська зелена угода – це не просто екологічна ініціатива Європейської комісії, а фундаментальний підхід, який визначатиме магістральний напрям реформ Європейського Союзу на найближчі десятиріччя. Європейська зелена угода – це стратегія економічного зростання. Україна буде робити дві речі: ставати учасницею зусиль ЄС з реалізації їхньої угоди і отримувати підтримку ЄС у реалізації національних планів зеленого переходу. Україна має стати невід’ємною частиною Європейської зеленої угоди не лише для боротьби з наслідками змін клімату, але й задля підвищення безпеки та створення нових можливостей для українського бізнесу в рамках стратегії економічного розвитку.

Євросоюз має на меті до 2050 року зробити Європу першим континентом, економіка якого не знищує природу. Україна готова стати невід’ємною частиною цього процесу. Саме тому важливо синхронізувати дії з країнами-членами Євросоюзу. Програма Уряду націлена на те, щоб через 5 років Україна відповідала критеріям членства в ЄС. Люди повинні дихати нормальним повітрям без викидів, використовували чисту питну воду та споживати безпечні продукти.

Leave a Reply