Київ продовжує співпрацювати з NEFCO

Другий проект з підвищення енергоефективності дитячих закладів освіти

Київ продовжує співпрацювати з NEFCO

Розпочинається реалізація угоди між столичною владою та Північною екологічною фінансовою корпорацією (NEFCO).

Угода про співпрацю між Києвом та NEFCO була укладена у минулому році. Тоді ж був підписаний договір про надання гарантії для фінансування проекту з проведення енергоефективних заходів у столичних дитячих закладах освіти у 2020 році. Згідно договору в 437 школах і дитсадках будуть проведені заходи з енергомодернізації будівель для зменшення втрат тепла та викидів СО2 у повітря.

У закладах, визначених проектом, перш за все планується модернізація системи теплопостачання. Будуть замінені або встановлені нові індивідуальні теплові пункти. Використовуватимуться системи автоматичного регулювання подачі тепла в залежності від погодних умов та температури в приміщеннях. В багатьох закладах необхідно буде належно ізолювати наявні теплові мережі. Також плануються заходи із заміни застарілого неефективного освітлення на сучасне (LED).

Це вже не перший проект, який реалізовуватиметься в Києві за участю NEFCO. В 2014-2019 р. столиця вже отримала чудові результати попередньої угоди, завдяки якій десятки шкіл та садочків модернізували системи опалення та освітлення у своїх приміщеннях, провели інші термомодернізуючі заходи.

Другий проект буде профінансовано частково за рахунок кредиту NEFCO (близько 69%), гранту фонду “Норвезько-Українська ініціатива енергоефективності” (близько 18%) та співфінансування київського бюджету (13%).

Договір з NEFCO – це один з альтернативних варіантів проведення енергомодернізації будівель наряду з використанням енергосервісу. Завдяки контрактам, що виконуються ЕСКО-компаніями, в тому числі членами Української асоціації Енергосервісних компаній, також уже протягом п’яти років успішно проводиться термомодернізація приміщень дитячих закладів освіти. Незважаючи на відмінності в фінансовому та організаційному забезпеченні робіт, всі проекти служать одній глобальній цілі: покращенню умов знаходження людей у приміщеннях при одночасному зменшенні рівня споживання енергоресурсів та платежів за них.

Leave a Reply