Сертифікація житлових будинків та енергосервіс - сходинки до зменшення комунальних платежів

Сертифікація житлових будинків та енергосервіс – сходинки до зменшення комунальних платежів

Найкоротший шлях до зменшення комунальних платежів – зменшити обсяг споживання тепла. І для цього не треба мерзнути, недоопалюючи квартири. Просто треба перестати підігрівати космонавтів.

Ця проста думка має знайти практичне втілення в житловому фонді нашої країни. На сьогоднішній день ми маємо величезну кількість житлових будинків, які вкрай неефективно використовують отримуване тепло. Неутеплені стіни та горища, застарілі вікна в під’їздах та багатьох квартирах, відсутність регулювання подачі тепла в систему опалювання. Всі ці фактори мають дуже сильний вплив на рівень витрат теплової енергії та суму комунальних платежів. І не одним лише зменшенням ціни можна пом’якшити тиск на гаманці мешканців.

Для усунення невиправданих втрат тепла існує багато різних методів. Можна використовувати різні технічні рішення, а також залучати різні фінансові інструменти. Але безспірно одне: для отримання максимально високого результату необхідно проводити комплексну модернізацію. Це давно вже довів досвід ОСББ – учасників програми “теплих кредитів”. Саме комплексна термомодернізація будівлі дає 40-50%, а то й більше економії витрат на комунальні послуги.

Правильні рішення базуються на професійних рекомендаціях, що враховують всі фактори та мають наукове обґрунтування. Для цього в Україні з 01 липня 2019 року впроваджується сертифікація енергоефективності будівель згідно Закону України “Про енергетичну ефективність будівель”. Енергетичний сертифікат – це документ, який містить чітку інформацію про клас енергоефективності будинку та його характеристики. В ньому ж вказується, які заходи з термомодернізації потрібно впровадити для підвищення енергоефективності.

Тільки певна частина будівель згідно закону підлягає обов’язковій сертифікації. Для житлового фонду це стосується лише тих будинків, модернізація яких планується за державної підтримки (наприклад, через Фонд енергоефективності). Але багато ОСББ приймають рішення провести сертифікацію для того, щоб розібратися з існуючими проблемами і вибрати найбільш ефективний метод їх подолання.

На сьогодні напрацьовано багато фінансових та організаційних механізмів проведення модернізації:

Всі вони мають свої переваги та недоліки. Розібратися в особливостях їх використання та вибрати оптимальне рішення з точки зору кінцевого результату та фінансових витрат і допомагає енергетичний сертифікат будівель.

Перелік енергоаудиторів, які пройшли атестацію та мають право проводити енергетичну сертифікацію будівель, міститься в базі даних на сайті Держенергоефективності. Пакет документів після проведення сертифікації надсилається аудитором до Держенергоефективності. Агентство, в свою чергу, після здійснення первинної перевірки, вносить інформацію до бази даних сертифікованих будівель.

А далі – модернізація будинку та покращення умов життя, економія енергоресурсів та зниження сум в платіжках за комунальні послуги.

Leave a Reply