Україна та Норвегія продовжують налагодження спільної діяльності у сфері енергоефективності

Україна та Норвегія продовжують налагодження спільної діяльності у сфері енергоефективності

Розвиток енергоефективності – ключове сьогоденне завдання для України. Вирішенню цього питання приділяється багато уваги. Є дві речі, які країна завжди готова приймати від своїх зарубіжних колег: досвід та інвестиції.

Обмін досвідом та можливості залучення інвестицій обговорювали під час зустрічі заступник Міністра енергетики та захисту довкілля України Олексій Рябчин та Державний секретар Міністерства нафтогазової промисловості та енергетики Норвегії Одд Еміль Інгебрігтсен.

Олексій Рябчин вказав на готовність України долучитись до ініціативи “Європейська зелена угода”. В цьому контексті дуже важливим для країни є норвезький досвід у сфері енергоефективності. Обговорювались можливості співпраці держави та бізнесу щодо розвитку науки та інновацій в енергетичній галузі. Дуже цікавим став приклад діяльності норвезького державного підприємства “Enova”, яке було створене Урядом Норвегії з метою заохочення використання інноваційних технологій та продукції, що мінімізують негативний вплив на навколишнє середовище.

Українська сторона закликала норвезькі компанії посилити увагу до інвестиційних можливостей українського енергетичного сектору.

В своє чергу норвезька сторона підтвердила наміри обмінюватися інформацією щодо результативних рішень у сфері енергоефективності:

  • впровадження на державному рівні заходів зі стимулювання розвитку енергоефективності;
  • використання статистичних даних для прийняття політичних рішень в сфері енергоефективності;
  • будівництва станцій для зарядки електромобілів,
  • вимог до компаній, які реалізують відповідні проекти.

Український уряд розпочав підготовку до енергетичного переходу, зниження викидів вуглекислого газу в атмосферу та підвищення енергоефективності економіки. Це відкриває додаткові можливості для роботи іноземних компаній в Україні. І Норвегія має зайняти своє гідне партнерське місце в співпраці з Україною для вирішення цих важливих для екології та економіки питань.

Leave a Reply