В Жіночий день - справжня жіноча енергосервісна радість

До Жіночого дня – справжня жіноча енергосервісна радість

Кожна жінка насамперед хоче, щоб її дитина перебувала в теплі та в добрі. Енергосервіс будівлі дитячого садочка №2/124 Міністерства Внутрішніх Справ України дозволив справдитися цьому нехитрому бажанню.

Дитячий дошкільний навчальний заклад №2/124 Міністерства Внутрішніх Справ України, що розташований в Солом’янському районі Києва (вул. О. Горовиця, 17), став першим об’єктом МВС України, який розпочав модернізацію будівлі за допомогою енергосервісу.

За чотири роки використання енергосервісу як фінансово-організаційного інструмента Київ багато разів скористався можливістю покращити умови перебування людей в громадських закладах. Активну роль в цьому процесі відіграє Українська асоціація Енергосервісних компаній, члени якої укладають ЕСКО-контракти з бюджетними організаціями для проведення модернізації будівель.

Багато таких укладених контрактів і на рахунку столичного інвестора ТОВ “КиївЕСКО”. Одним з них став договір стосовно модернізації приміщення дитячого садочка МВС України. Він був укладений ще влітку 2019. Восени відбувалися підготовчі роботи, підготовлена проектна документація. Згідно умовам в будівлі проводилась модернізація системи опалення. Закуплено та встановлено спеціалізоване обладнання датської фірми Danfoss, індивідуальний тепловий пункт (ІТП). Підключене обладнання автоматичного регулювання подачі тепла в приміщення в залежності від погодних умов та температури повітря як зовні, так і середині будівлі. Проведені інші супутні роботи, пов’язані з системою опалення.

І ось завершується перший опалювальний сезон. М’яка зима теж стала своєрідним випробуванням для обладнання. З його допомогою подача енергоресурсів була скоординована з нормативними потребами. Вдалося позбутися невиправданих втрат тепла, які позначались як на здоров’ї малечі, так і на бюджеті відомства.

Вдалий приклад використання енергосервісу став початком низки наступних договорів між МВС України та ЕСКО-компанією. Так вже з осені 2019 запрацювали ЕСКО-контракти стосовно модернізації будівлі гуртожитку та Центральної поліклініки МВС України. В першому ж опалювальному сезоні вже проявились позитивні результати енергосервісу. Реалізація цих контрактів стимулюватиме впровадження ЕСКО-механізму як Міністерство внутрішніх справ, так і інші міністерства та служби нашої держави.

Leave a Reply