Новий ЕСКО-договір: енергосервіс будівлі Бучанської міської ради

Новий ЕСКО-договір: енергосервіс будівлі Бучанської міської ради

Енергозбереження – тема, яка ніколи не втратить своєї актуальності. Збереження енергоресурсів – одне із найважливіших завдань, які стоять як перед кожною людиною особисто, так і перед будь-яким підприємством, організацією, галуззю, а також усією країною.

Дуже важливо, коли органи влади, які повинні допомагати населенню у вирішенні життєвих проблем, самі турбуються про збереження енергоресурсів. Багато владних структур протягом минулих років розпочали процес економії ресурсів, використовуючи різноманітні механізми енергозбереження: енергосервіс, енергоменеджмент, енергомоніторинг, а також їх поєднання.

17 лютого 2020 Бучанська міська рада (м. Буча Київської області) уклала енергосервісний договір з ЕСКО-інвестором ТОВ “КиївЕСКО”, членом Української асоціації Енергосервісних компаній. Досвід останніх п’яти років роботи в цій галузі дозволяє спеціалістам компанії в кожному конкретному випадку проаналізувати стан будівель. Тоді визначається перелік засобів, необхідних для проведення модернізації та покращення температурних показників у приміщеннях. Після цього підбирається оптимальна модель ЕСКО.

Найчастіше енергосервісна компанія проводить модернізацію системи опалення за так званим традиційним ЕСКО-механізмом. Також дуже ефективним є використання комплексної моделі, а також моделі “ЕСКО-енергоменеджмент”.

Бучанська міська рада пішла традиційним шляхом. Енергосервісний договір передбачає модернізацію індивідуального теплового пункту (ІТП). Протягом 1 кварталу 2020 буде виготовлена проектно-кошторисна документація. Наступний крок – виконання монтажних та пуско-налагоджувальних робіт. Буде встановлена система погодно-режимного регулювання теплового потоку з системою он-лайн диспетчеризації. Це дозволить подавати теплову енергію в приміщення з урахуванням реальних потреб в залежності від температури назовні та всередині приміщень. Припиниться невиправдана втрата енергії, яка за визначенням буває при відсутності автоматичного регулювання.

Через 7 років все встановлене обладнання стане власністю замовника, а вся отримувана економія залишатиметься у його розпорядженні. Під час дії договору частина зекономлених коштів буде повертатись ЕСКО-інвестору. Якщо фактична економія перебільшить заплановану, як буває в багатьох випадках, це дасть можливість скоротити термін дії договору.

Leave a Reply