Бучанські освітяни теж скористалися ЕСКО

Бучанські освітяни теж скористалися ЕСКО

Місто Буча Київської області дуже комплексно підійшло до проблеми підвищення енергоефективності експлуатації громадських будівель та покращення умов перебування в них.

Зовсім недавно розпочалась модернізація будівлі Бучанської міської ради. Протягом 1 кварталу проводились підготовчі роботи, виготовлялась проектна документація, проводилось встановлення необхідного обладнання.

І ось тепер пішла друга хвиля модернізації, яку виконуватиме той самий виконавець, столична компанія, член Української асоціації Енергосервісних компаній, ТОВ “КиївЕСКО”. 13 березня 2020 в місті укладено ще 2 договори. Енергосервіс стосується вже приміщень дитячих навчальних закладів:

  • Бучанського НВК “СЗОШ І-ІІІ ст.-ЗОШ І-ІІІ ст.” №4;
  • Бучанської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням іноземних мов.

Дуже важливо, що саме освітні заклади засвоїли цей вигідний та зручний механізм модернізації будівель. В умовах недостатнього фінансування ЕСКО-механізм є тим золотим рішенням, яке дозволяє установам без самостійних фінансових вкладень отримати позитивні зміни в перший же рік застосування енергосервісу.

В чому полягає така зручність для замовника? Відповідь напрочуд проста та полягає в самій суті ЕСКО-механізму. Всі початкові вкладення робляться ЕСКО-інвестором самостійно. Повернення інвестицій відбувається поступово у вигляді щомісячних платежів. Але найголовніше – це умова повернення цих інвестицій: тільки за рахунок отриманої економії. Да, у вартість договору закладаються і інвестиційні ризики, і прибуток ЕСКО-компанії. Але найголовніше те, що сам принцип повернення інвестицій з отриманої економії несе у собі і професіоналізм у визначенні переліку видів необхідних заходів, і високу якість виконання робіт. Перевищення фактичної економії над запланованою призводить до скорочення терміну дії контракту. А це також вигідно для обох сторін. ЕСКО-інвестор скоріше повертає вкладені кошти, а замовник скоріше отримує обладнання у свою власність. Тим самим отримує можливість 100-відсотково розпоряджатися отриманою економією.

Дві бучанські школи стануть прикладом для свого міста у створенні нормальних умов навчання. В школах використаний традиційний ЕСКО-механізм. Встановлюватимуться системи автоматичного регулювання подачі тепла в залежності від погодних умов та температури в приміщенні. Не буде невиправданих втрат енергії, коли за теплої погоди подається надлишок тепла. А за холодної погоди відбуватиметься регульована подача тепла для підтримання нормативних температурних умов. Строк дії договорів – 6 років. Запланована економія – 20% щорічно.

Впровадження енергосервісу – запорука гарних результатів для бучанських школярів.

Leave a Reply