"Теплі кредити" допомагають ЕСКО

“Теплі кредити” допомагають ЕСКО

Два важливих дієвих механізми енергозбереження вже кілька років успішно працюють в Україні: ЕСКО (енергосервіс) та “теплі кредити”.

Кожен з них знайшов свою “точку прикладання”, свою сферу, де його можливості використовуються повною мірою. І якщо для бюджетної сфери найбільш ефективним став ЕСКО-механізм, то житловий сектор здебільшого надає перевагу програмам “теплих кредитів”.

“Теплі кредити” надаються населенню та ОСББ в Україні вже декілька років та мають кілька кіл джерел фінансування. На верхньому рівні – державна програма, що фінансується з державного бюджету. Додатково діють програми обласних та районних рівнів, що фінансуються відповідними місцевими бюджетами.

Ефективність використання “теплих кредитів” вже доведена практикою років їх застосування. Що мешканці багатоповерхівок, що мешканці приватного сектору – всі мають можливість провести енергозберігаючі заходи за допомогою держави. Правила відшкодування в 2020 році не будуть відрізнятись від тогорічних:

  • 20% суми кредиту – на встановлення твердопаливних котлів (35% – для субсидіантів);
  • 35% – на енергоефективні заходи у приватних будинках;
  • від 40% до 70% – для ОСББ.

І це тільки за державною програмою, яка вже готується до запуску та найближчим часом розпочне своє застосування. Наразі Міністерством енергетики та захисту довкілля України вже затверджено відповідний паспорт бюджетної програми, а Держенергоефективності розпочато процедуру укладання договорів із державними банками.

Окрім того, більше сотні місцевих програм допоможуть сім’ям зекономити ще більше. В окремих місцях буде доступне не тільки подвійне, але й потрійне відшкодування, з місцевих бюджетів різних рівнів. Загальна сума фінансування місцевих програм у цьому році сягатиме майже 150 млн. гривень.

Також для ОСББ є доступним і енергосервісний механізм, який може використовуватись паралельно з програмою “теплих кредитів”, а також у поєднанні з іншими програмами підтримки енергозбереження (наприклад, “70/30″).

Leave a Reply