Енергосервіс на об'єктах Міністерства водного господарства України

Укладено 2 чергових ЕСКО-договори з Горностаївським міжрайонним управлінням

Енергосервіс на об’єктах Міністерства водного господарства України

Міністерство водного господарства – перше з Міністерств та державних служб, яке розпочало застосовувати ЕСКО-механізм для скорочення споживання електричної енергії.

Ще на початку 2018 року були оголошені перші тендери стосовно модернізації насосного обладнання на багатьох станціях зрошування. Влітку розпочалась робота згідно першим чотирьом укладеним контрактам. Її виконували різні ЕСКО-компанії, як члени Української асоціації Енергосервісних компаній, так і ті, що не входять до неї. Була проведена заміна старого обладнання, яке витрачало дуже багато енергії, на нові сучасні насоси. Того ж року був сформований перелік насосних станцій, що потребують модернізації.

Перші результати були отримані вже наступного 2019 року.

В 2019 – 2020 роках продовжується активне впровадження ЕСКО-механізму для отримання економії електроенергії. Сумарно за ці декілька років був оголошений та доведений до завершення процедури та укладення енергосервісного контракту 31 тендер стосовно об’єктів водного господарства.

В 1 кварталі 2020 ЕСКО-інвестором ТОВ “КиївЕСКО” розпочались роботи ще по чотирьом контрактам з Якимівським міжрайонним управлінням водного господарства (Запорізька область). Договори довгострокові, розраховані на 15 років. Згідно ним повинна бути проведена заміна основних насосних агрегатів комплексу споруд меліоративної системи Каховська (кілька насосних станцій).

На 1-2 квартал 2020 року заплановане виконання проектно-кошторисної документації, на основі якої потім будуть визначені остаточні характеристики та кількість встановлюваних насосних агрегатів. Протягом наступних кварталів проводитимуться монтажні та пуско-налагоджувальні роботи, а з квітня 2021 року, коли запрацює нове обладнання, розпочнеться надання послуг енергосервісу. Це означає скорочення енергоспоживання та отримання реальної економії енергоресурсів. Запланована економія складає трохи більше 20%.

В 1 кварталі 2020 до енергосервісу активно підключилось Горностаївське міжрайонне управління водного господарства (Херсонська область). Ним були укладені 6 ЕСКО-контрактів на заміну основних насосних агрегатів споруд кількох насосних станцій підкачки. Два з них також були укладені з ТОВ “КиївЕСКО” 1 квітня 2020 року. Умови цих договорів аналогічні попереднім, термін дії складає 15 років. Економія запланована на рівні трохи менше 21% від фактичного теперішнього споживання.

Використання енергосервісу допоможе багатьом об’єктам водного господарства наступного року вийти на сучасний енергозберігаючий режим роботи.

Leave a Reply