Розпочалось обговорення Плану з підвищення кліматичної мети ЄС до 2030 року

Розпочалось обговорення Плану з підвищення кліматичної мети ЄС до 2030 року

Європейський Союз продовжує роботу в рамках “Європейської зеленої угоди” (“European Green Deal”).

Реалії сьогодення, пов’язані з підвищенням викидів парникових газів, тривожать світову громадськість та примушують замислитись над важливістю перебудови кліматичної та енергетичної політики. Саме для вирішення екологічних та енергетичних проблем і створений проект “Європейська зелена угода”.

Але ті ж самі реалії, тільки розглянуті з боку боротьби з цим підвищенням, пов’язані з розвитком “зеленої” енергетики, надихають на подальші кроки для екологізація економіки.

Так, успіхи альтернативної енергетики, досягнення, які вдалося отримати людству останніми роками у впровадженні та використанні відновлюваних джерел енергії, дають можливість розглянути можливість прискорення процесів підвищення екологічної безпеки. Діючий варіант “Європейської зеленої угоди” має на меті зниження викидів парникових газів на 40% до 2030 року від рівня 1990 року з загальною метою зробити клімат Європи нейтральним до 2050 року. Нині ж ЄС пропонує виробити до вересня 2020 новий план з підвищення кліматичної мети ЄС на 2030 рік зі скороченням викидів до 50-55%.

Для цієї роботи у березні було оголошено про проведення 12-тижневого періоду консультацій з громадськістю з питання нових кліматичних цілей. З 31 березня по 23 червня 2020 року громадяни та підприємства ЄС, неурядові організації, вчені та уряди повинні будуть висловити свою думку про план Європейського Союзу щодо зміни його нинішнього цільового показника скорочення викидів парникових газів.

Європейська комісія зазначила, що ці консультації спрямовані на збір думок про бажаний рівень амбіцій у сфері кліматичної та енергетичної політики, про необхідні дії у різних секторах у розробці конкретної політики для збільшення кліматичних амбіцій до 2030 року. Вона також націлена на збір додаткової інформації, у тому числі дорожніх карт, доповідей і досліджень, що стосуються більш глибокого скорочення викидів парникових газів. Перегляд поточної мети на 2030 рік у бік підвищення призведе до більш послідовного руху до досягнення кліматичної нейтральності Європи до 2050 року.

Збереження екології наразі – завдання кожної людини, кожного підприємства, всіх інституцій та урядів країн Європи та всього світу. І кожен крок до покращення екології, особливо у сфері енергетики, – це безцінний внесок в життя нашої планети. Тож ініціатива ЄС повинна знайти активну підтримку громадськості, фахівців, представників бізнесу та політичних діячів усіх європейських держав.

Leave a Reply