Карантин не зупиняє розвиток "чистої" енергетики

Чергове засідання Проекту ЄС Twinning

Карантин не зупиняє розвиток “чистої” енергетики

Продовжується робота українського уряду над імплементацією європейських директив у сфері “чистої” енергетики.

Нещодавно у режимі відеоконференції відбулось чергове засідання Проекту ЄС Twinning за участю представників Держенергоефективності.

Україна вже більше року співпрацює з європейськими колегами в рамках підготовки та реалізації цього проекту. З березня минулого року розпочалися робочі зустрічі його учасників. У травні 2019 відбулось урочисте відкриття проекту “Розвиток відновлюваної енергетики в Україні”. Друге засідання Наглядової ради в липні 2019 окреслило пріоритетні напрямки роботи на наступні 3 місяці. Ними стали завдання, пов’язані з удосконаленням законодавства у сфері виробництва та використання рідкого біопалива.

І ось в середині квітня 2020 – чергове засідання за участю директора Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності Юрія Шафаренка, під час якого представники Європейської Комісії, Представництва ЄС в Україні, профільних відомств Австрії та Італії обговорили поточні результати партнерства.

Наступними завданнями стали питання:

  • доопрацювання законопроекту щодо розвитку ринку рідкого біопалива;
  • розробка критеріїв сталості для біопалива згідно із нормами ЄС;
  • обмін досвідом для удосконалення ведення статистики в енергетиці;
  • аналіз та покращення доступу суспільства до інформації про “чисті” джерела енергії, технології їх використання та економічні переваги.

Використання сучасних засобів зв’язку дало змогу навіть в умовах жорсткого карантину не зупиняти виконання важливих задач сьогодення, а продовжувати вдосконалювати можливості розвитку світової енергетики в бік захисту природи та економії енергоресурсів.

Leave a Reply