Законотворча діяльність продовжується

Законотворча діяльність продовжується

Група експертів в черговий раз зібралась для підготовки законопроєкту “Про особливості реалізації енергосервісу на об’єктах державної та комунальної власності”.

До неї ввійшли заступник міністра енергетики та захисту довкілля Олексій Рябчин, Голова асоціації УАЕСКО Олексій Корчміт, екс-голова Держенергоефективності Сергій Савчук, представники ДАЕЕ, Київської міської держадміністрації та центральних органів виконавчої влади.

Глобальна мета – зменшення енергоспоживання до меж необхідного.

Модель реалізації – збільшення кількості ЕСКО-договорів в Україні.

Сфера застосування – підприємства Теплокомуненерго (ТКЕ), теплопостачання, водоканали, водовідведення, водопостачання.

Проведена нарада – чергова спроба забезпечити умови для приватних інвестицій для отримання зменшення втрат енергії на етапі виробництва. Реалізація ЕСКО-проєктів дає скорочення споживання енергії на рівні від 15% до 70%. На найвищому етичному рівні – збереження ресурсів планети, сучасне світове ставлення до навколишнього світу. На рівні сьогодення – модернізація підприємств ТКЕ, енергоефективність яких зараз у 2-3 рази нижча, ніж у подібних підприємств у ЄС. Додаткові робочі місця. Економія коштів як держави в цілому, так і конкретних споживачів.

Крім законопроєкту та підзаконних актів була розглянута орієнтовна модель ЕСКО в ТКЕ та водоканалах. Енергосервіс застосовується вже багато років в різних сферах життя: в громадських будівлях сфери освіти та медицини (школи, дитсадки, поліклініки), в житловій сфері (багатоповерхівки, гуртожитки), адміністративні будівлі, насосні станції. Скрізь він дає скорочення рівня споживання енергії, покращення умов у приміщеннях, приведення температурних показників в них до нормативних значень. Тобто ЕСКО – перевірений часом механізм, який потребує найширшого втілення в усіх сферах економіки. Наразі очікує впровадження схема в Теплокомуненерго.

Єдине побажання: якнайшвидше закінчити процес законотворчості та перейти до процесу законовтілення. Правильні рішення, які працюють довго та успішно – те, що потрібно українській економіці загалом, а енергосервісу – зокрема.

Leave a Reply