Фахівці з енергоефективних рішень використовують енергосервіс для модернізації установ бюджетної сфери

Фахівці з енергоефективних рішень використовують енергосервіс для модернізації установ бюджетної сфери

Все більше бюджетних установ України застосовують енергосервіс для покращення умов перебування у приміщеннях. Лідером серед замовників і досі лишається сфера освіти: першочергова задача – створити комфортні умови перебування дітей у приміщеннях.

З 2016 року ЕСКО-компанії надають послуги енергосервісу для різних установ в усіх куточках країни, як у великих містах, так і в невеликих містечках. Одним з активних учасників цього процесу є компанія YASNO Efficiency. На її рахунку багато успішних рішень та реалізованих проектів. Ще в 2018 році нею були модернізовані системи опалення в 10 садочках і школах. В опалювальному сезоні 2019-20 рр. компанія YASNO підвищила енергоефективність ще в 17 будівлях у Києві та Запоріжжі, а також у містах Бровари та Сквира Київської області та Бахмут, Покровськ і Соледар Донецької області.

В усіх 27 установах була виконана модернізація систем опалення. Завдяки цьому в усіх закладах температура в приміщеннях досягла нормативних значень: середня температура взимку складала плюс 18-22 градусів за Цельсієм. Роботи виконувались “під ключ”. Спочатку був проведений аудит, що дозволило розрахувати енерговитрати та запланувати економію ресурсів. Потім були виконані всі необхідні роботи:

  • промивка системи опалення;
  • утеплення вікон і фасадів;
  • часткова заміна інженерних комунікацій;
  • встановлення датчиків температури в приміщеннях будівлі;
  • автоматизація теплового пункту в залежності від температури зовнішнього середовища, часу доби і днів тижня.

Розрахунки за проектами підтвердилися, всім замовникам компанія YASNO забезпечила планову економію тепла і коштів. Завдяки проведеним заходам протягом 2019-2020 опалювального сезону бюджетні установи змогли заощадити понад 2,5 тис. Гкал теплової енергії та 20 тис. куб. м природного газу на суму майже 4,7 млн. грн. В середньому енергоефективність підвищена на 40%.

Таким чином, інвестуючи кошти та підвищуючи енергоефективність об’єктів, ЕСКО-компанії створюють можливість для бюджетних організацій заощаджувати на енергоресурсах та сплачувати за комунальні послуги значно менше, ніж зазвичай. Компанія YASNO, як і інші ЕСКО-інвестори, виконує свої зобов’язання по контракту сумлінно та якісно, бо сам ЕСКО-механізм полягає в тому, що послуги енергосервісу оплачуються з частини зекономлених коштів, тобто виключно при наявності економії. Цей принцип гарантує досягнення певного рівня економії.

Директор YASNO Efficiency Сергій Чулков впевнений, що всім, хто хоче зменшити витрати і рахунки за комунальні послуги, варто вже зараз звертатися за допомогою до фахівців та використовувати випробуваний часом механізм енергосервісу. Без власних вкладень, тільки за рахунок інвестицій виконавця робіт, в перший же рік замовники отримують економію коштів та теплі нормативні умови перебування в громадських приміщеннях.

Leave a Reply