ЕСКО-модернізація лікарень Запоріжжя

ЕСКО-модернізація лікарень Запоріжжя

Не тільки заклади освіти, а й медична сфера потребує не менш пильної уваги для створення нормативних умов перебування людей.

Останніми роками все більше медичних закладів проводять модернізацію своїх приміщень за допомогою енергосервісу. Так у 2019 році компанія YASNO профінансувала та виконала модернізацію систем опалення в будівлях трьох медичних установ Запоріжжя:

  • центра первинної медико-санітарної допомоги №2;
  • центра первинної медико-санітарної допомоги №5;
  • міської клінічної лікарні №2.

Виконані заходи дозволили забезпечити комфортну температуру в приміщеннях для пацієнтів та персоналу лікарень. При цьому фактична економія в опалювальний сезон 2019-20 склала понад 500 Гкал на суму майже 800 тис. грн., тобто заклади економили від 20% до 45% теплової енергії.

Ще в одній лікарні міста, міській клінічній лікарні №3, YASNO виконав аналогічну модернізацію в березні 2020 року.

Фахівцями компанії був проведений повний цикл енергосервісних заходів: від аудиту до сервісного обслуговування. Енергоаудит дозволив виявити слабкі місця енергоспоживання та визначитись із переліком необхідних заходів для усунення проблем. Були проведені розрахунки очікуваної економії, а далі виконані роботи по встановленню необхідного енергосервісного обладнання:

  • системи автоматизації з диспетчеризацією роботи теплового пункту в залежності від температури зовнішнього середовища, часу доби та днів тижня;
  • датчиків температури в приміщеннях будівлі.

По закінченню монтажних робіт компанія YASNO забезпечила сервісне обслуговування та моніторинг енергоспоживання на модернізованих об’єктах. Враховуючи, що зазвичай лікарні працюють у режимі нон-стоп, і, як правило, цілодобово, були підібрані оптимальні технології, а процес енергомодернізації виконувався таким чином, щоб не переривати їхню роботу.

Директор YASNO Efficiency Сергій Чулков зазначив, що саме тепер, в умовах, коли країна бореться з епідемією COVID-19, лікарні є одними з найбільш важливих і складних об’єктів у бюджетній сфері.

Всього в портфелі компанії YASNO Efficiency 75 реалізованих ЕСКО-проектів з економією енергоресурсів від 20% до 90%. 27 з них реалізовані в бюджетній сфері, в т.ч. 17 – у 2019 році. Підтверджена економія складає від 20% до 50% теплової енергії.

Енергосервіс є зручним механізмом в усіх сферах, але для бюджетної, яка зазвичай має недостатньо коштів для проведення самостійної модернізації, ЕСКО-механізм є тим розумним виходом, що дозволить швидко покращити стан будівель та умови перебування в них людей.

Leave a Reply